Kategórie

Blog

 • Pastva pre oči po japonsky.

  Pastva pre oči po japonsky.

  O Japoncoch je všeobecne známe, že ich kuchyňa je nielen veľmi zdravá a rôznorodá, ale taktiež neobyčajne estetická. Každá časť pokrmu je dôkladne nakrájaná na súmerné kúsky. My už vieme, že to dokážu nielen vďaka svojej trpezlivosti a talentu, ale i zásluhou dokonalých ​nožov.

 • Ospravedlnenie

  Ospravedlnenie

  Žijeme svet informácií. Ich množstvo neustále rastie, kvalita nie vždy, no faktom ostáva, že je ich občas príliš veľa na to, aby sme ich bez ujmy spracovali. Poznáte to, idete si vyhľadať určitú informáciu a pokým sa k nej dostanete, nechtiac sa dozviete veci, ktoré ste sa dozvedieť ani nechceli. A je vôbec otázne, či sa k prvotne hľadanému údaju vôbec dopracujete.

 • Takefu Special Steel Co.Ltd.

  Takefu Special Steel Co.Ltd.

  Ostatná cesta do Japonska bola ozaj výdatná. Nečudo, veď pandémia vírusu Covid-19 a následné uzatvorenie Japonska, spôsobili storno dvoch plánovaných ciest. Harmonogram preto obsahoval návštevu všetkých hlavných ostrovov okrem severného Hokkaido. ​Tentokrát som sa obzvlášť tešil na jednu špeciálnu destináciu – Takefu.

 • Hanami

  Hanami

  Kvitnutie čerešní je skutočne oku lahodiaci jav. A nie len z estetického hľadiska. Je to posol jari a preto ho vždy netrpezlivo očakávame. Nie však tak ako v Japonsku. Tu kvitnutie sakúr predstavuje úplne iný rozmer. Tento neoficiálny sviatok nazývaný Hanami zohráva dôležitú rolu v mnohých oblastiach japonského života. Sakura a hlavne jej kvet je symbolom šťastia, lásky a jednoty. Môžete ho nájsť na obrazoch, kimonách a rôznych dekoračných predmetoch.

 • Tojiro v Tokiu

  Tojiro v Tokiu

  ​Predstavovať značku Tojiro, ktorej sme výhradným dovozcom pre SR viac ako 15 rokov, je akiste zbytočné. Tento výrobca kvalitných kuchynských nožov z mesta Tsubame je známy svojím rozsiahlym portfóliom. V ňom prevláda obľúbená oceľ VG10 a uplatňovanie dekarbonizačnej prevencie.

 • Chystáme bohatú jeseň.

  Chystáme bohatú jeseň.

  Milí priatelia, ​rozhodli sme sa, že v dobe zlých a horších správ, ktoré nás všetkých atakujú na dennej báze, budeme šíriť naopak, tie pozitívne. A začneme hneď tým, že chystáme pre vás ozaj bohatú jeseň.

 • Mcusta Asanoha

  Mcusta Asanoha

  Rok 2020 z pochopiteľných dôvodov nemožno označiť za skvelý. No udiali sa i skutočnosti, na ktoré sme právom veľmi hrdí. Jednou z nich je ocenenie e-shopu Nippon Knives firmou Marusho Industry Inc., ktorá prostredníctvom našej spoločnosti dodáva na slovenský trh nože značky Zanmai a Mcusta. Pre tento účel bol vyrobený jediný exemplár noža Mcusta a to špeciálne pre Nippon Knives.

 • Remeselná dokonalosť

  Remeselná dokonalosť

  Sú produkty, ktorých značka je zárukou nespochybniteľnej kvality a to aj bez ich podrobného skúmania. Nepotrebujete ich vidieť, viete predsa, že pod touto značkou sa v jej dlhodobej histórii nič podradné nevyrobilo. Jednoducho ho chcete, či už ho potrebujete, alebo nie. Urobiť si radosť je milé a život taký krátky...

 • KEBONY

  KEBONY

  Žijeme v dobe, kedy i človek, ktorý nemá nadmieru vyvinuté ekologické cítenie tuší, že čosi nie je v poriadku. I napriek tvrdeniu mnohých arogantných politikov, že všetko je pod kontrolou, vidíme a predovšetkým cítime, že tomu tak určite nie je.

 • oficiálny distribútor pre SR
  oficiálny distribútor pre SR
  osobný odber v Bratislave
  osobný odber v Bratislave
  zľavy pre verných zákazníkov
  zľavy pre verných zákazníkov
  doprava a platba
  doprava a platba
  viaceré možnosti platieb
  viaceré možnosti platieb
  Naši partneri

  © Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

  Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk