Kategórie

Zanmai Supreme Hammered

     

 

  

Supreme Hammered je ďalšou luxusnou radou značky Zanmai. Hrdí sa osvedčenou 33 vrstvovou damascénnou čepeľou. Jadro /hagane/ je vyrobené z antikoróznej ocele VG-10 s vysokým obsahom uhlíka. Po oboch stranách je obložené 16 vrstvami prekladanej ocele s rozdieľnou tvrdosťou.

Tu obyčajne výrobcovia svoj proces končia. Nie však Marusho Inc. Horná časť čepele je tepaná a následne vyleštená do vysokého lesku. Spôsob tepania si firma starostlivo chráni a vieme len, že prebieha ručne, tak ako veľa ďalších umeleckých detailov na ich výrobkoch. Výsledok je až prekvapujúco expresívny. Pripomína oblaky nad pobrežím mora.

   

Na rozdieľ od iných výrobcov nie je čepeľ razená, ale vypálená laserom, čo zabezpečuje maximálnu presnosť. Špecialitou firmy je hrubé brúsenie ostria ešte pred kalením. Výsledkom je tvrdšia hrana ostria. To je ručne dobrusované na horizontálnych rotačných vodných kameňoch do tvaru Hamaguri. Na rozdiel od tradičných východných nožov s jednostranným brusom vychádza Hamaguri zo základného tvaru "V", pričom jeho strany majú mierne konvexný tvar. Takéto ostrie je dostatočne robustné, no pritom dokáže vykonať rez bez neželanej deformácie tkanív, čím sa zabráni   úniku   štiav a tukov.  

 

Rúčky zo stabilizovaného dreva pakka wood v hnedočervenej farbe sú na konci elegantne skosené. Majú profil

osemhranu, čo sa v high-end triede očakáva. V strede rúčky je dekoratívny nit prepožičaný z hudobných nástrojov. Za povšimnutie stojí dokonalo hľadký prechod rúčky do prstenca z nikel-striebornej zliatiny, ktorá má výborné antibakteriálne vlastnosti.  

Nôž je dodávaný v štýlovej japonskej kazete zhotovenej z dreva paulownia. Je možné si doobjednať lakované púzdro saya z rovnakého materiálu.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

   

Zobrazených 1-7 z celkovo 7 záznamov.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk