Kategórie

Kasumi Kuro Evo1

Značka KASUMI dokáže uspokojiť vari každého. V jej ponuke nájdete kvalitné budget nože Tora určené hlavne pre frekventantov kuchárskych škôl, nadpriemernú strednú triedu no i luxusné kúsky Masterpiece, alebo úzkoprofilové ručne kované skvosty od majstra Anryu. Nie je tomu dávno, keď predajom značky začala dominovať novinka Kasumi Kuro. Musíme podotknúť, že vôbec nie prekvapivo. Za viac ako slušnú cenu ste dostali 33 vrstvovú damascénsku čepeľ s kvalitným jadrom a horným tepaním. Pridajte konštrukciu half tang a neodolateľné Wa-Bocho je na svete.

Prečo teda prichádza verzia Evo1? Tá pôvodná mala živicový prstenec, ktorý oddeľoval čepeľ od rúčky. Pokiaľ by bola rúčka oválna, nenastal by žiadny problém. Výrobca však siahol po obľúbenom osemhrane. Keďže živicový prstenec sa nedá brúsiť, bolo veľmi náročné zosúladiť hrany prstenca s tými na rúčke. Vznikali tak drobné posuny línií. Tento drobný defekt sa podarilo odstrániť použitím nových rúčiek. Tie sú dlhšie a umožňujú vynechanie problematického prstenca. Nôž získal čistejší a elegantnejší dizajn. 

Zhrňme si ešte materiálové zloženie. Rezné jadro tvorí oceľ AUS8 s tvrdosťou 58 HRC. Po stranách je obložené 16+16 vrstvami, v ktorých alternuje mäkšia a tvrdšia antikorózna oceľ. Vrchná časť čepele nesie tepaný vzor. Ostrie je symetrické v tvare písmena „V“. Jednodielna osemhranná rúčka je vyrobená zo stabilizovaného dreva pakkawood a pokrytá epoxidovým nástrekom. 

Ak hľadáte ľahký japonský nôž s výraznou vizuálnou stránkou za lukratívnu cenu, už nemusíte hľadať.

©2024 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

Zobrazených 1-6 z celkovo 6 záznamov.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk