Kategórie

Hirohisa 45

Sakai Takayuki Hirohisa 45 spĺňa všetky požiadavky kladené na typický japonský nôž. Patrí medzi ne charakteristický tvar, skvelé materiály, bezprecedentná ostrosť a vysoká estetická hodnota. Pridajte k tomu zrod vo vyhlásenej oblasti Sakai za rozumnú cenu a nie je čo ďalej riešiť. Pozrime sa bližšie, či je tomu skutočne tak.

Hneď prvá požiadavka je stelesnená v type konštrukcii. Ide o Wa Hocho, teda tradičný japonský nôž. Half tang čepeľ je narážaná do osemhrannej rúčky z japonskej magnólie. Prstenec oddeľujúci rúčku od čepele je vyrobený z pravého byvolieho rohu. Je to najobvyklejšie zhotovenie rúčky japonského noža vôbec. 

Čepeľ, tak ako sa právom očakáva, je damascénska. V tomto prípade dokonca 45 vrstvová. Jednotlivé vrstvy mäkšej a tvrdšej antikoróznej ocele vytvárajú divadlo hrajúcich sa vlniek. Oblaky nad zvlneným morom predstavuje tepanie v hornej časti čepele. Okrem estetickej funkcie znižuje toto technické riešenie priľnavosť potravín k čepeli. O tom ako bude nôž rezať a ako dlho vydrží jeho ostrie rozhoduje okrem majiteľa predovšetkým jadro. V tomto prípade je vyrobené z najvyššej triedy ocelí typu AUS a to konkrétne AUS10. Výrobca Aichi Steel ju ponúka ako ekvivalent k dobre osvedčenej VG10 alebo 440C. Ide o vysokouhlíkovú oceľ /1,05%/ s tvrdosťou cca 60 HRC a antikoróznymi vlastnosťami. Ostrie je symetrické v tvare Hamaguri. Na čepeli samozrejme nesmie chýbať označenie značky v kanji znakoch ako i pôvod výrobcu v latinke. 

Hirohisa 45 predstavuje kvalitu a autentickosť za rozumnú cenu.

©2022 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

Zobrazených 1-3 z celkovo 3 záznamov.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk