Kategórie

Zanmai Revolution

Kto pozná značku Mcusta Zanmai vie, že ide technologicky o jedného z najdokonalejších výrobcov nožov nielen v Seki, ale v celom Japonsku. A keď Hasegawovci predstavia novú radu nožov pod názvom ZANMAI Revolution, treba skutočne zbystriť pozornosť.

Hasegawovci

Pozrime sa teda, v čom sú tieto nože revolučné. Už na prvý pohľad je každému jasné, že nositeľom pokroku budú v tomto prípade hlavne rúčky. Kým povinnou jazdou v triede prémiových japonských nožov je osemhran, rada Revolution pridala dve hrany navyše. Áno, hovoríme v tomto prípade o desaťhrannej rúčke, ktorá má svetovú premiéru práve tu. Takéto suché konštatovanie však v žiadnom prípade nevystihuje to, čo vám s neuveriteľnou prirodzenosťou spočinie v dlani. Bez nadsazky môžeme hovoriť o symbióze hrán a oblúkov. Tie sa vzájomne stretávajú a prelínajú a vytvárajú expresívne divadlo pre vaše vnemy. No nie samoúčelné. Výsledkom je ergonomicky perfektný grip na aký si mnohí z nás už odvykli. Bonusom je nízka hmotnosť a ideálne vyváženie.

Vybrať sa dá z dvoch materiálov. Priaznivci dreva siahnu po jeho stabilizovanej verzii pakkawood, pričom môžu zvoliť čierny alebo červenohnedý odtieň. V ponuke je i veľmi trvácna a elegantná micarta v príťažlivej zelenej farbe. Klenutá rúčka ozdobená tradičným mozaikovým nitom je decentne oddelená od prstenca červeným resp. bielym krúžkom. Malý detail s výrazným efektom. Prstenec je starostlivo vyfrézovaný zo zliatiny striebra a niklu. To je to pravé miesto na osadenie čepele.

Len zriedkavo sa stane, že v opise noža dostane rúčka prednosť pred čepeľou. No neľakajte sa, čepeľ je v tomto prípade rovnako atraktívna, len pojem „revolution“ sa viaže na neobvyklé rúčky. Pracovnú časť noža tvorí čepeľ San Mai. Znalci vedia, že ide o vrstvený materiál, kde hagane /jadro/ je po stranách obložené mäkším materiálom. Oceľ na jadro nedodal nikto iný ako Takefu Steel Company. Je ňou špičková SPG-2 spracovaná práškovou metalurgiou. Častokrát sa táto oceľ označuje ako SG-2 čo znamená Super Gold. Obsah uhlíka sa pohybuje až na úrovni 1,25 -1,45% a preto tvrdosť jadra je skvelých 63 HRC. 14 – 16% chrómu jej zabezpečujú vysokú odolnosť voči korózii.

Saténová čepeľ krásne kontrastuje so samotným ostrím. Nepravidelné rozhranie je priamym odkazom na bájne japonské meče.

Nože ZANMAI Revolution sa zaradili spolu s radou Ultimate Aranami, Supreme Twisted, Hybrid Splash a Supreme Hammered k špičke výrobného programu značky MCUSTA Zanmai. Vzhľadom na výnimočnosť tejto série ponúka výrobca len tri hlavné nože: Santoku, Gyuto a Kiritsuke.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

Zobrazených 1-9 z celkovo 12 záznamov.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk