Kategórie

Puzdra na čepele

Pre japonské nože sú typické tenké čepele s extrémnym ostrím. Ich rezný výkon je preto neporovnateľne vyšší v porovnaní s inými nožmi. Tenká a veľmi tvrdá čepeľ si však vyžaduje i viac pozornosti ako tomu býva pri robustných a nie veľmi tvrdých konkurentoch. Týka sa to aj ich uskladnenia. Nože by nemali prichádzať do kontaktu s inými kovovými predmetmi, nakoľko by mohlo prísť k ich otupeniu a v horšom prípade i vyštrbeniu. Preto na ich bezpečné uloženie slúžia najmä magnetické stojany a magnetické lišty. Sú zväčša koncipované tak, aby ich majiteľ nebol ukrátený o pohľad na remeselnícku dokonalosť výrobcov japonských nožov. Pokiaľ sa však rozhodnete nože umiestniť do zásuvky spolu s inými kuchynskými pomôckami, poslúži vám puzdro na čepeľ. To spoľahlivo ochráni čepeľ vášho noža. Ďalšou výhodou takéhoto puzdra je jeho mobilita. Nôž môžete s ľahkosťou prenášať z domácnosti do práce resp. na rôzne kulinárske podujatia bez rizika, že jeho ostrá čepeľ niekoho poraní.

V prípade puzdra na čepeľ môžete siahnuť po tradičnom drevenom, ktoré Japonci nazývajú SAYA. Okrem svojej funkčnosti je veľmi štýlové a esteticky dotvára váš nôž. Nevýhodou je, že nie každá saya sedí na každú čepeľ. Konzultácia s predajcom je preto nevyhnutnosťou.

Pokiaľ sa rozhodnete pre univerzálne riešenie, je tu magnetické puzdro Bisbell Blade Guard. Je vyrobené z kvalitného polypropylénu /neobsahuje PVC/ a magnety po oboch stranách sa starajú o jeho univerzálnosť. Môžete tak puzdro použiť na rôzne šírky a dĺžky čepelí. 

© 2019 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené.

 Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk