Kategórie

OKISHIBA

 

 

  

Okishiba Masakuni bol považovaný za Van Gogha čepelí. V Japonsku dostal pomenovanie aj God of blades /Boh čepelí/.
Po 17 rokoch získavania skúseností od svojho otca si Okishiba otvoril vlastnú kováčsku dielňu. Jeho čepele sa stali okamžite synonymom dokonalosti a dosahovali na trhu najvyššie ceny. Okishiba bol vlkom samotárom. Do jeho dielne nemal nik prístup, ani jeho vlastná rodina. Skoro prepadol alkoholizmu, ktorý sa stal jeho hybnou silou. Asociácia v meste Sakai vykupovala jeho dokonalé čepele a Okishiba zanedbávajúc rodinu, premieňal svoj nemalý príjem na nové dávky alkoholu. V roku 1990 zomrel na cirhózu pečene. Okishiba nemal nasledovníkov a nezanechal po sebe žiadne receptúry. Po tomto majstrovi však ostalo obmedzené množstvo skvostných čepelí, ktoré sú majetkom Asociácie mesta Sakai.

V Japonsku je distribúcia nožov Okishiba zastavená. Vlastní ich len malá skupinka trojhviezdičkových sushi majstrov. Cena použitého noža dosahuje 5 mil. jenov.

Vďaka nadštandardným vzťahom nášho dodávateľa /promótera japonských nožov v Európe/ s Asociáciou mesta Sakai sa podarilo dostať 9 čepelí do Európy. Jedna bude umiestnená v múzeu úžitkového umenia a ostatné slúžia ako výstavné exempláre s možnosťou ich zakúpenia. Upozorňujeme však, že pokiaľ skúsený japonský majster rozsekne vo vzduchu papier na 4 kúsky, pre Európana môže byť problém naporciovať nožom Okishiba jablko. Čepeľ je extrémne tenká  a pri nedostatku skúseností hrozí jej vyštrbenie. Preto odporúčame prípadným záujemcom o vlastníctvo tohto neobyčajného výrobku, aby mu skôr priradili zberateľskú funkciu ako úžitkovú.

 

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.                                 

Zobrazených 1-3 z celkovo 3 záznamov.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk