Kategórie

Kurokage

Sakai Takayuki Kurokage je ďalšou vychytenou sériou od významného výrobcu Aoki Hamono z mesta Sakai. Jeho produkty sú vyhľadávané predovšetkým domácimi profesionálmi a získať aspoň obmedzené množstvo pre export, je vždy úloha viac ako náročná. Sme radi, že patríme medzi šťastlivcov, ktorým sa to podarilo.

Kurokage je japonský výraz pre pomenovanie čierneho tieňa. Pri pohľade na čepele týchto exotických nožov je hneď jasný dôvod názvu. Ich povrch je matne čierny a zlaté kanji znaky sa na nich vynímajú priam skvostne. Pozornému oku neunikne jemné tepanie v hornej časti čepele. Čierny povlak nie je samoúčelný. Ide o teflónovú vrstvu, ktorej primárnou úlohou je znižovanie trenia počas krájania. Sekundárne zvyšuje odolnosť voči korózii, no a hovoriť o estetickom prínose je snáď zbytočné. Konštrukčne ide o typický San Mai, teda tvrdé jadro plátované z každej strany jednou vrstvou mäkšej ocele. V tomto prípade sa použila osvedčená VG10 a po stranách SUS410. Ostrie je rovnako zaujímavé ako zvyšok čepele. Ide o typické Hamaguri s konvexným tvarom. Takéto mierne asymetrické ostrie dosahuje dlhšiu životnosť. Treba však zdôrazniť, že ide stále o obojstranný brus. 

Rovnako nezvyčajná ako čepeľ je i rúčka. Osemhranný tvar je síce pre japonské nože typický, no exotické drevo wenge nájdete len na tých najluxusnejších. Toto tropické drevo je tvrdé, pevné a stabilné. Ak k tomu pridáte krásny hnedočierny dekor, pochopíte túto voľbu. Použiť prstenec z akéhokoľvek iného materiálu ako byvolieho rohu by bolo v tomto prípade skutočným faux pas. 

Nože Sakai Takayuki Kurokage si právom našli svoje miesto v našej virtuálnej akadémii Nippon Knives Top Gun.

©2022 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

Zobrazených 1-3 z celkovo 3 záznamov.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk