Kategórie

Tosaichi Hakusui

Máme tu česť predstaviť vám ďalšiu sériu nožov Tosaichi od výrobcu Hokiyama Cutlery. Do skupiny Tosaichi patria nože zhotovené z tradičných vysoko kvalitných materiálov tkz. uhlíkových ocelí. V odborných kruhoch, lebo tam tieto nože bezo sporu patria, sa nazývajú i Yasuki, podľa lokality ich výrobcu.

Tosaichi Hakusui sú nože prioritne určené profesionálom, resp. užívateľom, ktorí majú skúsenosť s takýmito materiálmi. Jadro tvorí „biela“ oceľ Shirogami 1. Tá je z celej „bielej“ rodiny premiantom. Je najtvrdšia a výborne drží ostrie. No aj dobrý žiak býva občas čertíkom. V tomto prípade je to sklon ku krehkosti. Pri správnom používaní však ťažko nájde konkurenciu. Potvrdzuje to i samotný názov Hakusui, ktorý v preklade vyjadruje prirovnanie: elegantný ako jantár

Samotný trojvrstvový materiál v zložení SUS405 – Shirogami 1 – SUS405 dodáva špecialista na kompozitné ocele s jadrom Yasuki. Je ním oceliareň Sanyoriki. Čepeľ sa nevyráža, ale valcuje za horúca, čo je špecialita firmy Hokiyama Cutlery. Tento výrobca ako jeden z mála je schopný zrealizovať vo vlastnej réžii všetky výrobné kroky. Preto sú jeho nože veľmi autentické. 

Čepeľ San Mai má vypieskované Shinogi a vyrazený názov v kanji znakoch. Symetrické ostrie dosahuje strmé uhly, tak typické pre tohto výrobcu. Umožňujú mu to použité materiály i skúsenosti s prácou s nimi. Konštrukcia half tang prechádza cez pravý byvolí roh do osemhrannej rúčky z japonskej magnólie. Nože sú príjemne ľahké, na dotyk teplé a príkladne ergonomické. Predstavujú typický japonský profesionálny nôž nielen materiálovým zložením no i konštrukciou.

©2023 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

Zobrazených 1-2 z celkovo 2 záznamov.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk