Kategórie

Ginga

Aoki Hamono Co. Ltd., výrobca značky Sakai Takayuki patrí medzi najvýraznejších producentov nožov v Japonsku. To, že už vyše 60 rokov sídli v meste Sakai nám napovedá, že jeho nože sú v prevažnej miere určené pre profesionálne využitie. Škála materiálov a techník je veľmi rozsiahla a teší nás, že vám ich môžeme postupne predstavovať.

A zatneme hneď poriadne vysoko. Žeby až do susednej galaxie? Áno, presne tak sa volá séria týchto nožov. V japončine GINGA. Galaxiu pripomína 67 vrstiev nádhernej damascénskej čepele. Tá je tvorená 66 prekladanými vrstvami mäkšej a tvrdšej ocele. V strede medzi nimi tróni jadro čepele. To prekvapivo nepochádza ani z Takefu ani z Yasugi, ale z prefektúry Aichi, konkrétne z Aichi Steel Co. Táto oceliareň pre nás dobre známa materiálmi AUS6, AUS8, AUS10 patrí do koncernu 

Toyota a 40% jej produkcie smeruje do sektoru automotive. Úspech prekladanej ocele s jadrom VG10 od Takefu Special Steel zjavne neprispieval k pokojnému spánku inžinierov z Aichi Steel a tak prišli s obdobnou pod označením ZA-18. Aby zloženie nebolo až nápadne podobné, zvýšili obsah uhlíka, chrómu, volfrámu a kobaltu. Dosiahli tak vyššiu oteruodolnosť no, žiaľ, i cenu. Je dosť možné, že práve toto je dôvod menšieho využitia v porovnaní s VG10. Jadro je vytvrdené na 62-63 HRC, čo je v skutku nadštandardná hodnota. Ostrie je v tvare Hamaguri. Pravá strana čepele nesie vyrazené kanji znaky s názvom značky, ľavá laserový nápis TAKAYUKI JAPAN a označenie ocele. 

Materiálové zloženie a remeselné spracovanie čepele si zaslúži ozaj kvalitný prstenec. Je preto z pravého byvolieho rohu a plynulo prechádza do krásnej osemhrannej rúčky z exotickej dreviny wenge. Jej elegantná hnedočierna kresba len akcentuje luxusný status týchto nožov. 

Sakai Takayuki Ginga si právom našli miesto v našej sekcii Top Gun.

©2022 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

Zobrazených 1-4 z celkovo 4 záznamov.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk