Kategórie

Blue 2 Kurouchi

Firmy Hokiyama Cutlery a Sakai Takayuki majú až prekvapivo veľa spoločného. Hokiyama Cutlery je najvýznamnejším výrobcom nielen v prefektúre Kochi, ale i celkovo na ostrove Shikoku. Sakai Takayuki si zase podmanil prefektúry Osaka i Kyoto . Obe firmy disponujú silným výrobným potenciálom, no zároveň kooperujú s kováčmi v svojom okolí. Okrem toho Shinsuke Hokiyama dodáva niektoré nahrubo opracované čepele pre Sakai Takayuki.

Blue 2 Kurouchi sú ručne kované čepele od kováčov spolupracujúcich so Sakai Takayuki. Ako už názov napovedá jadro tvorí tradičný materiál Aogami 2, o čom svedčí i kanji znak vyrazený na ľavej strane čepele. Vonkajšie vrstvy sú ponechané v neleštenej forme Kurouchi. Ich čierna farba prechádza cez matne šedú až do lešteného hamona. Ostrie je symetrické a tak ako tradícia ručne kovaných japonských nožov káže, je samozrejme v tvare Hamaguri

Half tang čepeľ je veľmi precízne vsadená cez prstenec zo stabilizovaného dreva pakka wood do osemhrannej rúčky. Tá je z elegantného orecha, ktorý vytvára žiaduci kontrast k čiernemu prstencu. Nôž nielenže pôsobí kvalitne, ale takým i skutočne je. Nakoniec nesie na pravej strane čepele certifikát akosti v podobe kanji znakov Sakai Takayuki. 

Tieto nože sú po stránke výroby i materiálov kultúrnym dedičstvom japonského nožiarstva.

©2023 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

Zobrazených 1-1 z 1 záznamu.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk