Kategórie

Tojiro GAI

Značka Tojiro patrí už medzi stálice na našom trhu. Je to jeden z väčších výrobcov so širokým sortimentom. Či už hľadáte nože s európskou ergonómiou no príkladným japonským rezným výkonom, alebo tradičné japonské konštrukcie, Tojiro vás nikdy nesklame. Napriek tomu, že je stále z čoho vyberať, výrobca až „nejaponsky“ často doplňuje kolekciu o nové modely. Tešíme sa, že máme tu česť predstaviť vám horúcu novinku Tojiro GAI.

Nová séria GAI pozostáva zo štyroch starostlivo zvolených typov nožov. Sú to presne tie, ktoré používate v práci alebo doma suverénne najčastejšie. Dĺžkami čepelí patria skôr medzi tie vrtkejšie, alebo pokojne ich nazvite šikovnejšie. Máte k dispozícii univerzálneho prípravára v podobe noža Petty, majstra zeleniny Nakiri, japonského šéfkuchára SantokuGyuto, ktoré si priam tyká s mäsom. Ak sa dá vôbec niečo výrobcovi vytknúť ohľadom skladby kolekcie, možno je to absencia chlebového noža s ozubenou čepeľou. 

Keď sa pozriete na výzor noža, nepotrebujete znalosť japonského jazyka na rozšifrovanie jeho názvu. Vďaka

masívnej a členitej rúčke vám bude pripomínať brnenie a presne to i znamená slovo GAI. Farba a drsná textúra kvalitnej Micarty evokujú odkaz na brnenie samurajských bojovníkov. Pre niekoho sa budú ponášať i na drsnú kožu z raje, ktorú nájdete na rukoväti originálnych mečoch typu katana. Nech už je podoba akákoľvek, hlavnú úlohu, ktorou je pevný grip bez rizika šmýkania, rúčky plnia dokonalo. Zaujímavým dotvorením „zbrojného looku“ sú šesťhranné hlavičky troch skrutiek. 

Pri čepeliach vsadil výrobca na veľmi obľúbenú damascénsku skladbu. Tvrdé rezné jadro z kobaltovej ocele VG-10 je z každej strany obložené 18 vrstvami mäkšej a tvrdšej ocele. Tento typ vrstvenia sa nazýva kasumi. Výsledkom je 37 vrstvová damascénska čepeľ, ktorá je nielen krásna, ale i pevná. U Tojira samozrejme nemôže chýbať laserový print v kanji znakoch ako i názov a krajina pôvodu v latinke. Ostrie je symetrické, typ Hamaguri. Znamená to, že pri krájaní vzniká minimálne trenie, čo vám nielenže uľahčuje prácu, no priam do nej vyzýva. Nože sú balené vo veľmi vkusných ba až decentných kartónových krabičkách, ktoré s prehľadom spĺňajú požiadavky na darčekové balenie.

©2021 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

Zobrazených 1-4 z celkovo 4 záznamov.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk