Kategórie
Santoku F-1351
Santoku F-1351 Santoku F-1351 Santoku F-1351 Santoku F-1351 Santoku F-1351 Santoku F-1351 Santoku F-1351 Santoku F-1351 Santoku F-1351 Santoku F-1351 Santoku F-1351 Santoku F-1351

Santoku F-1351

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Živicová
Dĺžka čepele: 17cm
Typ čepele: Damascénska
Použitie: Zelenina, Mäso, ryby
Hmotnosť: 179,00 g
Výrobca: Tojiro

17cm univerzálny nôž japonského šéfkuchára, 37 vrstvová damascénska čepeľ s jadrom z VG-10, full tang konštrukcia.

Vyberte si variantu!
150,00 €s DPH
+ -

Detail produktu

Značka Tojiro patrí už medzi stálice na našom trhu. Je to jeden z väčších výrobcov so širokým sortimentom. Či už hľadáte nože s európskou ergonómiou no príkladným japonským rezným výkonom, alebo tradičné japonské konštrukcie, Tojiro vás nikdy nesklame. Napriek tomu, že je stále z čoho vyberať, výrobca až „nejaponsky“ často doplňuje kolekciu o nové modely. Tešíme sa, že máme tu česť predstaviť vám horúcu novinku Tojiro GAI.

Nová séria GAI pozostáva zo štyroch starostlivo zvolených typov nožov. Sú to presne tie, ktoré používate v práci alebo doma suverénne najčastejšie. Dĺžkami čepelí patria skôr medzi tie vrtkejšie, alebo pokojne ich nazvite šikovnejšie. Máte k dispozícii univerzálneho prípravára v podobe noža Petty, majstra zeleniny Nakiri, japonského šéfkuchára Santoku i Gyuto, ktoré si priam tyká s mäsom. Ak sa dá vôbec niečo výrobcovi vytknúť ohľadom skladby kolekcie, možno je to absencia chlebového noža s ozubenou čepeľou.

Keď sa pozriete na výzor noža, nepotrebujete znalosť japonského jazyka na rozšifrovanie jeho názvu. Vďaka

masívnej a členitej rúčke vám bude pripomínať brnenie a presne to i znamená slovo GAI. Farba a drsná textúra kvalitnej Micarty evokujú odkaz na brnenie samurajských bojovníkov. Pre niekoho sa budú ponášať i na drsnú kožu z raje, ktorú nájdete na rukoväti originálnych mečoch typu katana. Nech už je podoba akákoľvek, hlavnú úlohu, ktorou je pevný grip bez rizika šmýkania, rúčky plnia dokonalo. Zaujímavým dotvorením „zbrojného looku“ sú šesťhranné hlavičky troch skrutiek.

Pri čepeliach vsadil výrobca na veľmi obľúbenú damascénsku skladbu. Tvrdé rezné jadro z kobaltovej ocele VG-10 je z každej strany obložené 18 vrstvami mäkšej a tvrdšej ocele. Tento typ vrstvenia sa nazýva kasumi. Výsledkom je 37 vrstvová damascénska čepeľ, ktorá je nielen krásna, ale i pevná. U Tojira samozrejme nemôže chýbať laserový print v kanji znakoch ako i názov a krajina pôvodu v latinke. Ostrie je symetrické, typ Hamaguri. Znamená to, že pri krájaní vzniká minimálne trenie, čo vám nielenže uľahčuje prácu, no priam do nej vyzýva. Nože sú balené vo veľmi vkusných ba až decentných kartónových krabičkách, ktoré s prehľadom spĺňajú požiadavky na darčekové balenie.

©2021 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Tojiro

Značku Tojiro sme pozorovali už niekoľko rokov. Našu pozornosť sme nesmerovali len na samotné kuchynské nože, ale i na históriu a zázemie firmy, šírku jej sortimentu a schopnosť opakovane dosahovať najvyššie kvalitatívne štandardy. Nakoniec po dlhšom vzájomnom spoznávaní sa, dostalo sa nám tej cti zastupovať značku Tojiro na Slovensku.

Je niekoľko oblastí v Japonsku preslávených koncentráciou výnimočných kováčov a brúsičov. Mestá ako Seki, Sakai, Takefu, Tsubame-Sanjo nie je potrebné predstavovať milovníkom ušľachtilých mečov a nožov. A práve v oblasti Tsubame-Sanjo v provincii Niigata sídli firma Tojiro.

Tojiro je známe predovšetkým dôsledným dodržiavaním osvedčených techník, ktoré sa odovzdávali z generácie na generáciu ešte z čias obdobia Eda. Povinnosťou každého zámožného feudála bolo stráviť určitý čas v hlavnom meste Edo. Bol to znak úcty k vládnucemu šogúnovi. Feudáli prinášali šogúnovi tie najkvalitnejšie produkty zo svojich oblastí. Preto každý z nich zamestnával na svojom panstve tých najlepších remeselníkov. Výnimkou samozrejme neboli ani kováči. Dnes predstavuje pre japonského výrobcu šogúna jeho zákazník. Tým je vysvetlená obrovská starostlivosť o kvalitu, ktorú venujú producenti svojím výrobkom.

Keďže samotné dodržiavanie tradícii v dnešnom konkurenčnom prostredí nestačí, Tojiro zavádza do svojej výroby nové pokrokové postupy a technológie. Stačí spomenúť DP metódu, pri ktorej dokáže výrobca zabrániť nežiaducej dekarbonizácii pri vyšších teplotách. Výsledkom sú veľmi tvrdé a odolné čepele kuchynských nožov rady DP. Možno smelo povedať, že Tojiro predstavuje číru symbiózu tradície a revolučných techník.

Nippon Knives vybral pre Vás to najzaujímavejšie z výrobného programu Tojiro a to nielen po kvalitatívnej ale aj cenovej stránky. Práve pomer ceny k úžitkovým vlastnostiam je veľmi silnou stránkou firmy Tojiro. Presvedčte sa sami a vstúpte do katalógu našich produktov.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

K tomuto produktu vám odporúčame

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk