Kategórie

Kasumi Tora

V kajute veliaceho dôstojníka japonskej materskej lode Akagi zapraskal reproduktor a ozvali sa s napätím očakávané slová: „Tora, tora, tora.“ Bol to kód, ktorým pilot Mitsuo Fuchida, vedúci prvej vlny útoku na Pearl Harbour, oznamoval svojim nadriadeným naplnenie zámeru. Akronym „tora“ vznikol z japonského výrazu totsugeki raigeki, čo v preklade znamená bleskový útok. Bola to správa o totálnom zaskočení nepriateľa.

Je dosť možné, že Katsumi Sumikama mal pri tvorbe nožov Kasumi Tora v svojej predstave bleskový útok na zmysly začínajúcich kuchárov, no pravdepodobnejším vysvetlením názvu tejto novej série kuchynských nožov je preklad slova Tora. Týmto výrazom sa totiž v Japonsku označuje tiger.

Pozrime sa teda bližšie na tieto tigrie zúbky. Mladý kuchár, ktorý ešte len získava tak dôležité skúsenosti, potrebuje nástroj, ktorý ho povedie tým správnym smerom. Začínajúci tenista nemôže hrať s nevyhovujúcou raketou, keďže by pri nej získal nežiaduce zlozvyky. Presne to isté platí pri každej činnosti. Preto sa firma Sumikama Cutlery rozhodla poskytnúť mladým kuchárom nástroj, ktorý bude spĺňať tie najdôležitejšie kritériá na správny kuchynský nôž. Pri jeho tvorbe mali konštruktéri pred sebou i ďalšiu dôležitú požiadavku – náklady. Cena musí byť prístupná pre každého kuchára. Vznikli tak kuchynské nože, ktoré síce neohurujú parametrami, no už pri prvom použití presvedčia svojím výkonom.

Čepeľ nožov Kasumi Tora je vyrobená z japonskej ocele Daido 1K6. Je to osvedčený materiál s podobnými parametrami ako napríklad známa VG-2 alebo Aichi AUS-6. Na rozdiel od AUS-6 obsahuje 1K6 aj 0,13% molybdénu, ktorý zabezpečuje dostatočnú pružnosť materiálu. Tvrdosť tejto ocele dosahuje veľmi slušnú úroveň 57 HRC, ktorou zľahka prekonáva európskych konkurentov. Symetrické ostrie v tvare „V“ zabezpečuje delikátny rez. Čepeľ sa veľmi dobre ostrí.

Konštrukcia noža je typicky japonská. Čepeľ prechádza svojím tkz. chvostíkom /half tang/ cez plastový prstenec do oválnej rúčky. Tá je zhotovená z magnóliového dreva. Finálny tmavý epoxidový lak jej zabezpečuje dlhú trvácnosť. Výsledkom je vysoký stupeň elegancie tak typický pre značku Kasumi.

Kuchynské nože Kasumi Tora predstavujú vstupnú bránu do ríše profesionálnych japonských nožov. Potvrdením faktu, že sa podarilo skvele vyvážiť pomer kvality a ceny, je logo KASUMI hrdo osadené na každej čepeli.

© 2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives,www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

Zobrazených 1-9 z celkovo 10 záznamov.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk