Kategórie
Nakiri 36847 zeleninový nôž
Nakiri 36847 zeleninový nôž Nakiri 36847 zeleninový nôž Nakiri 36847 zeleninový nôž Nakiri 36847 zeleninový nôž

Nakiri 36847 zeleninový nôž

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Drevená
Dĺžka čepele: 16, 5 cm
Typ čepele: Oceľová
Použitie: Zelenina
Výrobca: Kasumi

Zeleninový nôž, ktorý svojou dlhou rovnou čepeľou poskytne dostatočné množstvo rezného priestoru. Široká čepeľ slúži ako lopatka na naberanie pokrájanej zeleniny. 16,5cm čepeľ z ocele Daido 1K6. Rúčka z magnólie.

Vyberte si variantu!
46,00 €s DPH
+ -

Detail produktu

Je dosť možné, že Katsumi Sumikama mal pri tvorbe nožov Kasumi Tora v svojej predstave bleskový útok na zmysly začínajúcich kuchárov, no pravdepodobnejším vysvetlením názvu tejto novej série kuchynských nožov je preklad slova Tora. Týmto výrazom sa totiž v Japonsku označuje tiger.

Pozrime sa teda bližšie na tieto tigrie zúbky. Mladý kuchár, ktorý ešte len získava tak dôležité skúsenosti, potrebuje nástroj, ktorý ho povedie tým správnym smerom. Začínajúci tenista nemôže hrať s nevyhovujúcou raketou, keďže by pri nej získal nežiaduce zlozvyky. Presne to isté platí pri každej činnosti. Preto sa firma Sumikama Cutlery rozhodla poskytnúť mladým kuchárom nástroj, ktorý bude spĺňať tie najdôležitejšie kritériá na správny kuchynský nôž. Pri jeho tvorbe mali konštruktéri pred sebou i ďalšiu dôležitú požiadavku – náklady. Cena musí byť prístupná pre každého kuchára. Vznikli tak kuchynské nože, ktoré síce neohurujú parametrami, no už pri prvom použití presvedčia svojím výkonom.

Čepeľ nožov Kasumi Tora je vyrobená z japonskej ocele Daido 1K6. Je to osvedčený materiál s podobnými parametrami ako napríklad známa VG-2 alebo Aichi AUS-6. Na rozdiel od AUS-6 obsahuje 1K6 aj 0,13% molybdénu, ktorý zabezpečuje dostatočnú pružnosť materiálu. Tvrdosť tejto ocele dosahuje veľmi slušnú úroveň 57-59 HRC, ktorou zľahka prekonáva európskych konkurentov. Symetrické ostrie v tvare „V“ zabezpečuje delikátny rez. Čepeľ sa veľmi dobre ostrí.

Konštrukcia noža je typicky japonská. Čepeľ prechádza svojím tkz. chvostíkom /half tang/ cez plastový prstenec do oválnej rúčky. Tá je zhotovená z magnóliového dreva. Finálny tmavý epoxidový lak jej zabezpečuje dlhú trvácnosť. Výsledkom je vysoký stupeň elegancie tak typický pre značku Kasumi.

Kuchynské nože Kasumi Tora predstavujú vstupnú bránu do ríše profesionálnych japonských nožov. Potvrdením faktu, že sa podarilo skvele vyvážiť pomer kvality a ceny, je logo KASUMI hrdo osadené na každej čepeli.

© 2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives,www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Kasumi

Značka KASUMI patrí firme Sumikama Cutlery Mfg. Pvt.Ltd. Jej súčasný majiteľ predstavuje tretiu generáciu tohto nožiarskeho rodu. Pán Katsumi Sumikava našiel pre svoje nože veľmi priliehavé meno – KASUMI. Nielen preto, že sa podobá na jeho meno, ale hlavne preto, že ich damascénske čepele pripomínajú obrysy hôr pod hmlistou oblohou. V japonskej kultúre sa často stretávate s názvami, ktoré sú priamym odkazom na konkrétne predmety alebo javy. A toto je jeden z príkladov.

Firma Sumikama Cutlery sídli v provincii Gifu v meste Seki. Je to významné stredisko japonského nožiarstva, akási obdoba nemeckého Solingenu alebo anglického Sheffeldu. Pravdaže s bohatšou históriou. Prvý kováči sa tu začali usadzovať už koncom 13. storočia. Lákadlom boli zásoby rašeliny, bohatý železorudný piesok, čerstvá voda a blízkosť dôležitých riek. Tieto ideálne podmienky spôsobili, že medzi rokmi 1300 až 1500 pracovalo v Seki viac ako 300 kováčskych dielní. Kvalita mečov zo Seki si čoskoro získala neotrasiteľnú pozíciu a tie najlepšie katany samurajských bojovníkov pochádzali spravidla z tejto oblasti.

Dnes na produkciu kuchynských nožov značky KASUMI dozerá sám majster Kanefusa Fujiwara, člen 25.generácie klanu, presláveného výrobou mečov katana. Hrdý názov oblasti nájdete na každej čepeli značky KASUMI.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

K tomuto produktu vám odporúčame

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk