Kategórie

Senzo Wa

Dlhoročná skúsenosť nám ukázala, že i tie japonské nože z nižších cenových hladín, vedia veľmi pozitívne prekvapiť. Jasným príkladom sú nože Kasumi Tora

, ktoré cenovo konkurujú nožom z obchodných domov, no výkonom ich s prehľadom posielajú do zabudnutia. Je to dané japonskou náturou, kde strata dobrého mena je to posledné, čo je Japonec ochotný pripustiť. A tak kompromisy v oblasti konštrukcie a materiálu sú volené veľmi starostlivo s dôrazom na  ich minimálny dopad na funkciu výrobku. Toto je i prípad série Suncraft Senzo Wa.

Wa znamená japonský a pri pohľade na tieto nože je okamžite jasný dôvod výberu mena. Ide o tradičnú half tang konštrukciu s narážanou čepeľou do predvŕtanej rúčky. Pre spevnenie sa používajú prstence, ktoré minimalizujú samovoľné uvoľnenie rúčky. Je to jednoduchý a veľmi efektívny spôsob výroby, ktorý sa v Japonsku používa veľmi dlho a nič nenasvedčuje tomu, že by sa mal zmeniť. Takéto nože sú príjemne ľahké, dobre sa brúsia a sú jednoducho krásne. Ak zákazník hľadá tradičné japonské nože, ukazujeme mu tie s konštrukciou Wa.

Nože Senzo Wa majú monolitnú čepeľ z antikoróznej molybdén-vanádiovej ocele vytvrdenej na 57 HRC. Oceľ má označenie 1K6 a je produktom oceliarne Daido Steel . Čepeľ nesie názov značky a materiálu a rovnako tak krajiny pôvodu. Ostrie má tvar symetrického písmena „V“.

Cez kovový prstenec z ocele SUS 304 sa dostávame k oválnej rúčke zo žltej magnólie. Tá je v ruke veľmi príjemná a vyvoláva pocit tepla a dokonalej priľnavosti. Zaujímavým a praktickým detailom je uzatvorenie prstenca plastovou krytkou z ABS živice, ktorá zjednodušuje údržbu noža. Tieto nože zvládnu ďaleko viac, ako by ste vzhľadom na ich cenu očakávali. Stačí vyskúšať.

©2021 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

Zobrazených 1-8 z celkovo 8 záznamov.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2023, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info