Kategórie

CUSTOM KNIVES

Prirodzenou črtou každého článku spoločnosti je snaha napredovať, prinášať neustále niečo nové. Teda aspoň by tomu tak malo byť. No nie vždy sú na to vytvorené optimálne podmienky. Ak aj dáme stranou následky celosvetovej pandémie, nepochopiteľnú vojnu v 21. storočí a z toho plynúcu energetickú krízu, super infláciu a hroziacu ekonomickú stagnáciu, zistíme, že ani v krajine pôvodu našich aktivít nemáme na ružiach ustlané.

Japoncov nejaká hospodárska stagnácia len tak nevyvedie z miery. Pretrváva tam viac menej už dlhé roky a podobne ako cunami, zemetrasenia a iné katastrofy ju znášajú s ich typickou stoickou pokorou. No počas 20 rokov trvajúcej spolupráce registrujeme v poslednom čase určité zmeny. Presne ako predpokladáte negatívne. Kováči strácajú svojich nasledovníkov, z dlhých dodacích termínov sa stali ešte dlhšie a dátumy sa zmenili na abstraktné opisy vzdialenej budúcnosti. Napriek povestnej japonskej spoľahlivosti sme nútení pracovať s pojmami ako možno, snáď, vynasnažím sa, uvidíme... Pridajte k tomu neochotu experimentovať v časoch, kedy treba vyrobiť objednávku z predošlého roku a dáte nám za pravdu, že táto sekcia nášho obchodu sa rodila veľmi ťažko. No sme hrdí, že vám ju môžeme nakoniec priniesť. 

 

V sekcii Custom Knives vám prinášame nože, ktoré nie sú v štandardnom výrobnom programe. Boli vyrobené na špeciálnu objednávku a je vylúčené, aby ich výrobca priamo poskytol tretej strane. No nielen v tom spočíva ich exkluzivita. Sú to predovšetkým použité materiály, remeselná dokonalosť, individualizovaný dizajn a malosériová výroba. Niektoré sú vyrobené v prísne limitovanom množstve a ich výroba sa už neobnoví. Hovoriť, že všetky pochádzajú od starostlivo vybraných producentov je určite zbytočné. Tak nech sa vám prehliadka týchto výnimočných nožov zapáči.

©2022 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

Zobrazených 1-9 z celkovo 20 záznamov.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk