Kategórie
MC-NKE20 Suzunaki
MC-NKE20 Suzunaki MC-NKE20 Suzunaki MC-NKE20 Suzunaki MC-NKE20 Suzunaki MC-NKE20 Suzunaki MC-NKE20 Suzunaki MC-NKE20 Suzunaki MC-NKE20 Suzunaki MC-NKE20 Suzunaki MC-NKE20 Suzunaki MC-NKE20 Suzunaki MC-NKE20 Suzunaki MC-NKE20 Suzunaki MC-NKE20 Suzunaki MC-NKE20 Suzunaki

MC-NKE20 Suzunaki

Dostupnosť: ukončená výroba
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Hliníková
Dĺžka čepele: 8.5cm
Typ čepele: Oceľová
Použitie: Outdoor
Hmotnosť: 143,00 g
Výrobca: Mcusta

Nôž v tvare katany. Rúčka z eloxovaného hliníka. Trojvrstvová čepeľ s jadrom z VG10. Balené v drevenej kazete. Špeciálna limitovaná edícia. Počet kusov v edícii 20.

Vyberte si variantu!
385,00 €s DPH

Detail produktu

Priatelia obchodu Nippon Knives vedia, že tento rok oslavujeme 20. výročie dovozu japonských nožov na Slovensko. Na pripomenutie tohto míľnika sme požiadali majstra Tsutomu Kajiwaru, aby nám ukul limitovanú sériu 20 nožov typu Bunka. Žiaľ, ako sa ukázalo, bolo to posledných 20 čepelí, ktoré vzišli spod majstrových rúk.

Pri našom sviatku sme nezabudli ani na milovníkov zatváracích nožov. Pripravili sme pre nich špeciálnu číslovanú sériu nožov od ikonickej značky Mcusta. Ako inak, v limitovanom množstve 20ks. 

Hmyz ako taký nebýva s výnimkou včiel veľmi obľúbený. No sú samozrejme i výnimky. Napríklad taký svrček sa teší v Japonsku veľkej obľube. Jeho spev zahajuje leto a ukončuje jeseň. A že jeho spev je ozaj intenzívny, to nám každý návštevník Japonska rád dosvedčí. Veríme, že rovnako intenzívne budú emócie vychádzajúce z tohto majstrovského diela. 

Suzunaki, to je výraz označujúci spev svrčka. A ten je i hlavným motívom nášho výročného noža. Jeho podoba je vyobrazená na matnom šedom povrchu rúčky z eloxovaného hliníka. Zadná časť je prekrytá plátom kovu v zlatej farbe. Je to jasný odkaz na krajinu zaliatu slnkom. Modré nity zase predstavujú oblohu. Krásna Japonská krajina je na svete.

Čepeľ je konštrukcie San Mai s jadrom z VG10. Má tvar katany s charakteristickými znakmi ako shinogi, hamono a kisaki. Ľavá strana nesie názov a značku výrobcu, pravá nápis Nippon Knives a poradové číslo noža. Hovoriť o teflónových vložkách, líniových zámkoch, masívnej spony či možnosti ovládania noža jednou rukou nám príde pri značke Mcusta zbytočné. Nôž je zabalený v škatuľke kirbako z dreviny paulownia a stáva sa tak vhodným zberateľským predmetom. No jeho robustnosť a kvalita použitých materiálov ho predurčujú i na každodenné používanie.

© 2022 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Mcusta

Výrobcom ikonických nožov MCUSTA je firma Marusho Industry Inc. z mesta Seki v provincii Gifu. Každý znalec japonských nožov vie, že ide o prominentnú oblasť s viac ako 700 ročnou tradíciou. Rodinný klan Hasegawovcov tu už po tri generácie vyrába tie najsofistikovanejšie vreckové nože s akými sa v súčasnosti môžete stretnúť.

Marusho Industry Inc. disponuje v tejto branži málo vídaným výrobným zázemím. Keďže máme to šťastie, či skôr česť, byť rodinným priateľom Hasegawovcov, nenechali sme si ujsť možnosť prehliadky ich fabriky. Začíname sekciou dizajnu a konštrukcie, kde skúsení programátori pripravujú algoritmy pre moderné NC stroje. Vo vstupnom sklade ležérne odpočívajú tie najnoblesnejšie materiály, aké si viete v nožiarstve len predstaviť. Pláty ocele VG-10 z neďalekého Takefu, 33 vrstvové damascénske pláty, hliníkové zliatiny, vzácne dreviny i kvalitná micarta. V obrábacej časti pracujú laserové rezačky a CNC frézy. Pre nás je však najzaujímavejšia finalizácia nožov a ich následné brúsenie. Tu naopak, všetko prebieha ručne. Dokonca prezident firmy Tomohiro Hasegawa si sadne za rotujúci brúsny kameň a zručne formuje žiletkové ostrie. Nasleduje finálna kontrola, kde sa každý nôž dôkladne preskúma a putuje do expedičného skladu. Odtiaľ je zásobovaný celý svet. Dnes len ťažko nájdete značku, ktorá sa stále vyrába v krajine svojho pôvodu. MCUSTA patrí medzi tie, ktoré si túto výsadu zachovali.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk