Kategórie

Suncraft Mu

Edíciu nožov Suncraft Mu môžeme označiť ako úspešný experiment. Predstavuje stret dvoch kultúr, výsledkom ktorého je moderná univerzálna súprava nožov. Na svoje si prídu vyznávači japonskej kuchyne no i tí, ktorí sa istejšie cítia pri príprave západných pokrmov. 

Ich zameranie prezrádza samotný tvar, ktorý je dielom talianskych dizajnérov Nuncii Paoly Carallo a Jacopo Romana Grandisa. Oba „svety“ sú zastúpené i v materiáloch. Východ charakterizujú rúčky z pravého bambusového dreva, zatiaľ čo vanádo-molybdénová oceľ čepele je typická pre západné nože. Rovnako je tomu v samotnej skladbe nožov. Nájdete tu usubu, debu a yanagi no i gyuto, sujuhiki, santoku, petty, šúpací i chlebový nôž. Stačí si len vybrať.

Názov Mu je prepožičaný zo zen budhizmu. Je to univerzálna odpoveď na koány, ktoré z racionálneho hľadiska nemajú riešenie. Mu nepredstavuje výslovný súhlas ani výslovný nesúhlas. Len meditáciou možno nájsť riešenie koánov. Nože Suncraft Mu vďaka svojmu jednoduchému a čistému dizajnu vzdávajú úctu starovekému učeniu, ktoré vedie k pozitívnemu svetu. 

Tútorom týchto nožov je Pietro Leeman – šéfkuchár vychytenej michelinovskej reštaurácie Joia Miláno, ktorý má bohaté skúsenosti s japonskou kuchyňou.

©2019 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

 

Zobrazených 1-9 z celkovo 10 záznamov.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk