Kategórie

Kajiwara Kurouchi

Kajiwara-san je dosť skúsený na to, aby vedel, že život je veľmi krátky. Márniť ho prácou, ktorá neprinesie želaný efekt, je v jeho ponímaní neodpustiteľným luxusom. Preto svoju malosériovú rodinnú výrobu zameral na náročné spracovávanie tých najlepších materiálov. Skvosty, ktoré vychádzajú z jeho dielne, sú natoľko vyhľadávané, že zákazníci si na ne počkajú zvyčajne 8 a viac mesiacov. Vedia totiž, že za férovú cenu získajú poctivý výrobok.

Základom nožov Kajiwara Kurouchi je jadro ukuté zo špičkovej ocele Hitachi Aogami 2, ktorá svojou extrémnou tvrdosťou /63 HRC/ zabezpečí dlhú výdrž ostria. Čepeľ má neleštenú čiernu úpravu kurouchi, pri ktorej najlepšie vynikne ručná práca majstra kováča. Exkluzívny charakter noža podčiarkuje oválna rúčka z ušľachtilého dreva rosewood s prstencom z pakka wood. Oceľ Aogami je známa vysokým obsahom uhlíka. Keďže nepatrí medzi antikorózne materiály, vyžaduje po použití noža údržbu vo forme dôkladného vysušenia a nanesenia jemnej vrstvy oleja /Hamono Abura, Kaméliový olej/. Prípadná farebná nestálosť /patina/ je prirodzenou vlastnosťou tohto materiálu.

Vzhľadom na limitovanú kapacitu malosériovej ručnej výroby disponujeme len obmedzeným počtom týchto nožov. Ďakujeme za porozumenie.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

Zobrazených 1-5 z celkovo 5 záznamov.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2020, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info