Kategórie
Kajiwara Gyuto KK-4 nôž šéfkuchára
Kajiwara Gyuto KK-4 nôž šéfkuchára Kajiwara Gyuto KK-4 nôž šéfkuchára

Kajiwara Gyuto KK-4 nôž šéfkuchára

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Drevená
Dĺžka čepele: 21cm
Typ čepele: Oceľová
Použitie: Univerzálne
Výrobca: Kajiwara

Tento urastený pomocník s celkovou dĺžkou 365 mm a čepeľou 210 mm padne do ruky i veľkým chlapom. S váhou 190 g patrí medzi stredne ťažké nože. Na ošetrovanie čepele odporúčame kaméliový olej z našej ponuky.

Vyberte si variantu!
172,00 €s DPH 195,00 €
+ -

Detail produktu

Kajiwara-san je dosť skúsený na to, aby vedel, že život je veľmi krátky. Márniť ho prácou, ktorá neprinesie želaný efekt, je v jeho ponímaní neodpustiteľným luxusom. Preto svoju malosériovú rodinnú výrobu zameral na náročné spracovávanie tých najlepších materiálov. Skvosty, ktoré vychádzajú z jeho dielne, sú natoľko vyhľadávané, že zákazníci si na ne počkajú zvyčajne 8 a viac mesiacov. Vedia totiž, že za férovú cenu získajú poctivý výrobok.

Základom nožov Kajiwara Kurouchi je jadro ukuté zo špičkovej ocele Hitachi Aogami 2, ktorá svojou extrémnou tvrdosťou /63 HRC/ zabezpečí dlhú výdrž ostria. Čepeľ má neleštenú čiernu úpravu kurouchi, pri ktorej najlepšie vynikne ručná práca majstra kováča. Exkluzívny charakter noža podčiarkuje oválna rúčka z ušľachtilého dreva rosewood s prstencom z pakka wood.

Oceľ Aogami je známa vysokým obsahom uhlíka. Keďže nepatrí medzi antikorózne materiály, vyžaduje po použití noža údržbu vo forme dôkladného vysušenia a nanesenia jemnej vrstvy oleja /Hamono Abura, Kaméliový olej/. Prípadná farebná nestálosť /patina/ je prirodzenou vlastnosťou tohto materiálu.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Kajiwara

Kuchynské nože Kajiwara k nám prichádzajú z oblasti Tosa, ktorá patrí do prefektúry Kochi na juhojaponskom ostrove Shikoku. Priľahlé povodie rieky Niyido je posiate úrodnými ryžovými poliami a hustými lesmi. Je to kraj rybárov a tradičných remesiel.

I keď Tosa ako mesto vzniklo len v roku 1959, história tejto provincie siaha ešte pred obdobie Edo. Dnes takmer sedemdesiatnik Tsutomu Kajiwara-san patrí do tretej generácie uznávaných kováčov. So svojím zaťom vytvára výlučne ručným tradičným spôsobom tie najdokonalejšie kuchynské nože v oblasti. Stačí prejsť prstom po čepeli z nekompromisnej Hitachi Aogami 2 ocele a hneď je vám jasné, s kým máte dočinenia. Tento kráľovský materiál dosahuje tvrdosť až 63 HRC a je v Japonsku považovaný za najkvalitnejšiu oceľ v odvetví. Kajiwara-san premieňa jednotlivé vrstvy ušľachtilého materiálu na bohatý damaskový vzor nazývaný aj suminagashi, pripomínajúci jeho rukopis. Má neopakovateľnú hĺbku a vyhranenosť. Druhou jeho špecialitou sú elegantné čepele Kurouchi. Ich nadčasový rustikálny čierny povrch je populárny po celom Japonsku.

Kuchynské nože Kajiwara sú symbolom remeselnej dokonalosti aplikovanej do tých najkvalitnejších materiálov. Čepeľ vyrobená z Hitachi Aogami 2 prechádza záštitou z pakka wood do rúčky z exotického dreva rosewood. 

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

K tomuto produktu vám odporúčame

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2021, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info