Kategórie

Senzo Classic

Suncraft Corporation Limited (pôvodne Kawashima Industries) sídli kde inde ako v meste Seki. Toto neveľké mesto v prefektúre Gifu je často označované ako hlavné mesto nožov. Tento prívlastok mesto získalo vďaka dlhej nožiarskej histórii a prítomnosti mnohých významných výrobcov.

Rada nožov Senzo Classic spadá do skupiny tkz. hybridných konštrukcií. Nejde o half tang, ale ani o klasický full tang. Čepeľ má navarenú oceľovú záštitu a trň. Rúčka, presne lícujúca so záštitou, je s čepeľou spojená fixačným lepidlom. Ide o veľmi pevnú konštrukciu i napriek absencii nitov. 

Čepeľ má 33 vrstiev, pričom jadro je kované z ocele VG-10. Tá je známa vysokým obsahom uhlíka a dosahuje tvrdosť až 61 HRC. Spodná časť čepele nesie typický damascénsky vzor s naznačeným hamonom, pričom jej vrchná časť je tepaná. Tak ako VG-10 i vonkajšie vrstvy z mäkšej i tvrdšej ocele sú antikorózne a čepeľ si preto nevyžaduje špeciálnu starostlivosť. Ostrie je symetrické v tvare písmena „V“. 

Oválna kónusová rúčka zo stabilizovaného dreva pakkawood plynulo prechádza do oceľovej záštity. Rozhranie týchto dvoch komponentov je vymedzené decentným červeným krúžkom, ktorý esteticky nadväzuje na červené logo v kanji znakoch umiestnené na čepeli. Všetky detaily sú spracované na vysokej úrovni a vkusné balenie len zvýrazňuje hodnotové parametre tohto výrobku. 

Ak nie ste zástancami tradičnej Wa Bocho konštrukcie a nitované rúčky vám prídu až príliš nejaponskými, séria Senzo Classic je určená práve vám.

©2021 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

Zobrazených 1-9 z celkovo 12 záznamov.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk