Kategórie
Mini Nakiri SZ-08 zeleninový nôž
Mini Nakiri SZ-08 zeleninový nôž Mini Nakiri SZ-08 zeleninový nôž Mini Nakiri SZ-08 zeleninový nôž Mini Nakiri SZ-08 zeleninový nôž Mini Nakiri SZ-08 zeleninový nôž Mini Nakiri SZ-08 zeleninový nôž Mini Nakiri SZ-08 zeleninový nôž

Mini Nakiri SZ-08 zeleninový nôž

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Drevená
Dĺžka čepele: 10cm
Typ čepele: Damascénska
Použitie: Zelenina
Hmotnosť: 113,00 g
Výrobca: Suncraft

Kompaktný zeleninový nôž Nakiri s 10cm damascénskou čepeľou. Jadro z VG-10, celkovo 33vrstiev. Rúčka zo stabilizovaného dreva pakkawood.

Vyberte si variantu!
135,00 €s DPH
+ -

Detail produktu

Suncraft Corporation Limited (pôvodne Kawashima Industries) sídli kde inde ako v meste Seki. Toto neveľké mesto v prefektúre Gifu je často označované ako hlavné mesto nožov. Tento prívlastok mesto získalo vďaka dlhej nožiarskej histórii a prítomnosti mnohých významných výrobcov.

Rada nožov Senzo Classic spadá do skupiny tkz. hybridných konštrukcií. Nejde o half tang, ale ani o klasický full tang. Čepeľ má navarenú oceľovú záštitu a trň. Rúčka, presne lícujúca so záštitou, je s čepeľou spojená fixačným lepidlom. Ide o veľmi pevnú konštrukciu i napriek absencii nitov.

Čepeľ má 33 vrstiev, pričom jadro je kované z ocele VG-10. Tá je známa vysokým obsahom uhlíka a dosahuje tvrdosť až 61 HRC. Spodná časť čepele nesie typický damascénsky vzor s naznačeným hamonom, pričom jej vrchná časť je tepaná. Tak ako VG-10 i vonkajšie vrstvy z mäkšej i tvrdšej ocele sú antikorózne a čepeľ si preto nevyžaduje špeciálnu starostlivosť. Ostrie je symetrické v tvare písmena „V“.

Oválna kónusová rúčka zo stabilizovaného dreva pakkawood plynulo prechádza do oceľovej záštity. Rozhranie týchto dvoch komponentov je vymedzené decentným červeným krúžkom, ktorý esteticky nadväzuje na červené logo v kanji znakoch umiestnené na čepeli. Všetky detaily sú spracované na vysokej úrovni a vkusné balenie len zvýrazňuje hodnotové parametre tohto výrobku.

Ak nie ste zástancami tradičnej Wa Bocho konštrukcie a nitované rúčky vám prídu až príliš nejaponskými, séria Senzo Classic je určená práve vám.

©2021 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Suncraft

Seki, s tradíciou dlhšou ako 700 rokov, patrí spolu s oblasťami Sakai a Tosa k najstarším centrám japonského kováčstva. Ideálne podmienky pre toto remeslo prilákali mnoho kováčov už koncom 12. storočia. Bol medzi nimi i legendárny Motoshige. Uvedomoval si prítomnosť kvalitného železorudného piesku, borovicovej rašeliny i blízkosť vodných zdrojov. Všetko, čo kováč pre svoju prácu potrebuje. Pridaním ich remeselnej dokonalosti vznikali meče, ktoré si rýchlo získali svoju povesť. Výrok, že čepeľ zo Seki sa nikdy neohne ani nezlomí, sprevádza miestne výrobky dodnes.

O špecializácii mesta Seki hovorí skutočnosť, že 40% miestneho priemyslu patrí nožiarstvu. Sídli tu mnoho významných výrobcov zvučných značiek ako napríklad Masahiro, Kasumi, Mcusta-Zanmai, Hattori a mnoho iných. Nippon Knives vám prináša ďalšiu z nich – SUNCRAFT. 

Kawashima Industries, majiteľ značky Suncraft, patrí medzi väčších výrobcov v Seki. Od roku 1947 sa špecializuje na nože a rôzne iné kuchynské nástroje. Krédom firmy je skúmať potreby zákazníkov a pružne na ne reagovať. K tomu jej pomáhajú výrazné investície do vývoja a výskumu. 

Tak ako je v Japonsku bežné i Kawashima Industries je rodinnou firmou, v ktorej sa striedajú jednotlivé generácie. Zakladatelia firmy sú právom hrdí na svojho predka pána Senza. Ten sa vlastnými zdrojmi podieľal na budovaní verejných zón a zariadení v meste Seki. Mal vždy úctu k jeho obyvateľom a ich potrebám. Rovnakú úctu prechovávajú súčasní majitelia k svojím zákazníkom. A aby nezabudli na odkaz svojho predka, nože vyrobené firemnými remeselníkmi nazývajú Senzo.

©2019 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené. 

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

 

K tomuto produktu vám odporúčame

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk