Kategórie

Senzo "Entrée"

„Pekné nože, škoda toho názvu“ povedal jeden z našich zákazníkov. Na otázku prečo vysvetlil, že slovo Suncraft vôbec neznie japonsky. I keď má svoju pravdu, mohli by sme dôvodiť, že slnko i remeslo majú s Japonskom veľa spoločného. Tohto zákazníka už vôbec nepoteší názov novej série z produkcie výrobcu z mesta Seki. Nože však určite áno.

Senzo „Entrée“ je názov série nožov, ktoré sú vstupnou bránou do sveta japonských čepelí z dielne Suncraft. Je to určité „predjedlo“, aby ste sa správne naladili na hlavný chod, povedzme v podobe Senzo Black. Čepeľ série Senzo „Entrée“ má všetko to, čo od japonskej čepele očakávate. Je trojvrstvová s veľmi tvrdým jadrom a jemným ostrím. Jadro AUS8 z produkcie mamutej oceliarne Aichi je vytvrdené na veľmi solídnu tvrdosť 58 HRC. Tak ako jadro i vonkajšie vrstvy sú z antikorózneho materiálu. Ostrie je obojstranne symetrické. Aby čepeľ i opticky pripomínala krajinu pôvodu, nesie okrem vyrazených kanji znakov i umelo vytvorené hamono. Tento odkaz na japonské meče decentne oddeľuje hair line textúru od leštenej spodnej časti. 

V tejto cenovej kategórii nebýva konštrukcia full tang obvyklá. O to viac prekvapí výrazne profilovaná rúčka. Absencia záštity je umne zamaskovaná ergonomickým zošikmením na rozhraní s čepeľou. Vrchná časť je zaoblená pre komfortný úchop. Estetickú stránku dotvára ozdobný nit. 

3 nože zo série Senzo „Entrée“ nielenže pokryjú väčšinu prác v kuchyni, ale zároveň potešia i vaše oči.

©2023 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

Prívlastok Senzo znamená, že nože sú kompletne vyrobené firmou Suncraft.

Zobrazených 1-3 z celkovo 3 záznamov.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk