Kategórie
Santoku EN-02
Santoku EN-02 Santoku EN-02 Santoku EN-02 Santoku EN-02 Santoku EN-02 Santoku EN-02 Santoku EN-02 Santoku EN-02 Santoku EN-02

Santoku EN-02

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Živicová
Dĺžka čepele: 16, 7cm
Typ čepele: Oceľová
Použitie: Mäso, ryby, zelenina
Hmotnosť: 136,00 g
Výrobca: Suncraft

Nôž Santoku so 16,7cm trojvrstvovou čepeľou. Jadro z AUS8. Rúčka zo stabilizovaného dreva pakkawood.

Vyberte si variantu!
90,00 €s DPH
+ -

Detail produktu

„Pekné nože, škoda toho názvu“ povedal jeden z našich zákazníkov. Na otázku prečo vysvetlil, že slovo Suncraft vôbec neznie japonsky. I keď má svoju pravdu, mohli by sme dôvodiť, že slnko i remeslo majú s Japonskom veľa spoločného. Tohto zákazníka už vôbec nepoteší názov novej série z produkcie výrobcu z mesta Seki. Nože však určite áno.

Senzo „Entrée“ je názov série nožov, ktoré sú vstupnou bránou do sveta japonských čepelí z dielne Suncraft. Je to určité „predjedlo“, aby ste sa správne naladili na hlavný chod, povedzme v podobe Senzo Black. Čepeľ série Senzo „Entrée“ má všetko to, čo od japonskej čepele očakávate. Je trojvrstvová s veľmi tvrdým jadrom a jemným ostrím. Jadro AUS8 z produkcie mamutej oceliarne Aichi je vytvrdené na veľmi solídnu tvrdosť 58 HRC. Tak ako jadro i vonkajšie vrstvy sú z antikorózneho materiálu. Ostrie je obojstranne symetrické. Aby čepeľ i opticky pripomínala krajinu pôvodu, nesie okrem vyrazených kanji znakov i umelo vytvorené hamono. Tento odkaz na japonské meče decentne oddeľuje hair line textúru od leštenej spodnej časti.

V tejto cenovej kategórii nebýva konštrukcia full tang obvyklá. O to viac prekvapí výrazne profilovaná rúčka. Absencia záštity je umne zamaskovaná ergonomickým zošikmením na rozhraní s čepeľou. Vrchná časť je zaoblená pre komfortný úchop. Estetickú stránku dotvára ozdobný nit.

3 nože zo série Senzo „Entrée“ nielenže pokryjú väčšinu prác v kuchyni, ale zároveň potešia i vaše oči.

Prívlastok Senzo znamená, že nože sú kompletne vyrobené firmou Suncraft.

©2023 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Suncraft

Seki, s tradíciou dlhšou ako 700 rokov, patrí spolu s oblasťami Sakai a Tosa k najstarším centrám japonského kováčstva. Ideálne podmienky pre toto remeslo prilákali mnoho kováčov už koncom 12. storočia. Bol medzi nimi i legendárny Motoshige. Uvedomoval si prítomnosť kvalitného železorudného piesku, borovicovej rašeliny i blízkosť vodných zdrojov. Všetko, čo kováč pre svoju prácu potrebuje. Pridaním ich remeselnej dokonalosti vznikali meče, ktoré si rýchlo získali svoju povesť. Výrok, že čepeľ zo Seki sa nikdy neohne ani nezlomí, sprevádza miestne výrobky dodnes.

O špecializácii mesta Seki hovorí skutočnosť, že 40% miestneho priemyslu patrí nožiarstvu. Sídli tu mnoho významných výrobcov zvučných značiek ako napríklad Masahiro, Kasumi, Mcusta-Zanmai, Hattori a mnoho iných. Nippon Knives vám prináša ďalšiu z nich – SUNCRAFT. 

Kawashima Industries, majiteľ značky Suncraft, patrí medzi väčších výrobcov v Seki. Od roku 1947 sa špecializuje na nože a rôzne iné kuchynské nástroje. Krédom firmy je skúmať potreby zákazníkov a pružne na ne reagovať. K tomu jej pomáhajú výrazné investície do vývoja a výskumu. 

Tak ako je v Japonsku bežné i Kawashima Industries je rodinnou firmou, v ktorej sa striedajú jednotlivé generácie. Zakladatelia firmy sú právom hrdí na svojho predka pána Senza. Ten sa vlastnými zdrojmi podieľal na budovaní verejných zón a zariadení v meste Seki. Mal vždy úctu k jeho obyvateľom a ich potrebám. Rovnakú úctu prechovávajú súčasní majitelia k svojím zákazníkom. A aby nezabudli na odkaz svojho predka, nože vyrobené firemnými remeselníkmi nazývajú Senzo.

©2019 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené. 

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

 

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk