Kategórie

Zanmai Hybrid Splash

Nože rady Hybrid Damascus si celkom očakávane získali mnoho fanúšikov. Pôsobia veľmi decentne a pritom neskrývajú svoju remeselnú dokonalosť. Tú môžete pozorovať napríklad na drevenej rúčke, ktorá zo šesťhranu plynulo prechádza do kruhu. Ak niekto hľadal damaskový nôž, popri Kasumi bol Hybrid Damascus hlavným kandidátom.

Kto navštívil Japonsko potvrdí, že Japonci obľubujú osvedčené a fungujúce veci. No neboli by to Japonci, keby sa ich nepokúšali neustále zlepšovať a zdokonaľovať. To je presne prípad nožov Hybrid Splash. Tie vychádzajú z rady Hybrid Damascus, no prekonávajú ho prekrásnou kresbou svojich čepelí. Pozrime sa na ne trochu bližšie.

Podobne ako jeho predchodca aj Hybrid Splash má 33 vrstiev. Tie sa skladajú z jadra z kobaltovej antikoróznej ocele VG-10 a 16+16 prekladaných vrstiev. Striedanie mäkších a tvrdších materiálov dodáva čepeli pevnosť. No to tvorcov zjavne neuspokojilo a za pomoci špeciálneho lisu a šikovnosti svojich remeselníkov rozohrali na čepeliach nádherné divadlo. Čokoľvek si predstavíte pod pojmom Splash, nájdete to tam. Čľupnutie kameňa do jazierka? Áno je tam. Bublinky predierajúce sa od potápača k morskej hladine? Áno, presne. Záleží len na vašej fantázii. My len dodáme, že elegantnejší damascénsky vzor budete hľadať márne.

 

Nože značky Mcusta Zanmai sú známe svojím ostrím označovaným Hamaguri. Hybrid Splash nie je výnimkou. Tenký hrot a konvexné krivky zabezpečujú ultimatívnu ostrosť a jej veľmi pomalú degradáciu. Zásluhu na tom má aj technológia tvrdenia čepelí, výsledkom čoho je dosiahnutá tvrdosť 61 HRC.

Čepeľ prechádza cez šesťhranný prstenec zo zliatiny niklu a striebra a červený ozdobný prúžok do rúčky zo stabilizovaného dreva pakka wood. Tu sa uhly menia na obliny, výsledkom čoho je dokonalá ergonómia. Rúčka je ozdobená decentným nitom.

Nože Mcusta Zanmai Hybrid Splash vás presvedčia nielen svojím výzorom, ale i perfektným úchopom a skvelým rezným výkonom.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

Zobrazených 1-5 z celkovo 5 záznamov.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk