Kategórie
Nakiri HZ2-3008DS
Nakiri HZ2-3008DS Nakiri HZ2-3008DS Nakiri HZ2-3008DS Nakiri HZ2-3008DS Nakiri HZ2-3008DS Nakiri HZ2-3008DS

Nakiri HZ2-3008DS

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: drevene
Dĺžka čepele: 16, 5 cm
Typ čepele: Damašková
Použitie: Zelenina
Výrobca: Mcusta Zanmai

Zeleninový nôž nakiri s 33 vrstvovou damascénskou čepeľou. Jadro z VG-10. Tvrdosť 61 HRC. Symetrické ostrie Hamaguri. Záštita zo zliatiny niklu a striebra. Rúčka zo stabilizovaného dreva pakka wood. Dekoračný červený prúžok a ozdobný nit. Možnosť zakúpenia dreveného puzdra saya.

Vyberte si variantu!
200,00 €s DPH
+ -

Detail produktu

Nože rady Hybrid Damascus si celkom očakávane získali mnoho fanúšikov. Pôsobia veľmi decentne a pritom neskrývajú svoju remeselnú dokonalosť. Tú môžete pozorovať napríklad na drevenej rúčke, ktorá zo šesťhranu plynulo prechádza do kruhu. Ak niekto hľadal damaskový nôž, popri Kasumi bol Hybrid Damascus hlavným kandidátom.

Kto navštívil Japonsko potvrdí, že Japonci obľubujú osvedčené a fungujúce veci. No neboli by to Japonci, keby sa ich nepokúšali neustále zlepšovať a zdokonaľovať. To je presne prípad nožov Hybrid Splash. Tie vychádzajú z rady Hybrid Damascus, no prekonávajú ho prekrásnou kresbou svojich čepelí. Pozrime sa na ne trochu bližšie.

Podobne ako jeho predchodca aj Hybrid Splash má 33 vrstiev. Tie sa skladajú z jadra z kobaltovej antikoróznej ocele VG-10 a 16+16 prekladaných vrstiev. Striedanie mäkších a tvrdších materiálov dodáva čepeli pevnosť. No to tvorcov zjavne neuspokojilo a za pomoci špeciálneho lisu a šikovnosti svojich remeselníkov rozohrali na čepeliach nádherné divadlo. Čokoľvek si predstavíte pod pojmom Splash, nájdete to tam. Čľupnutie kameňa do jazierka? Áno je tam. Bublinky predierajúce sa od potápača k morskej hladine? Áno, presne. Záleží len na vašej fantázii. My len dodáme, že elegantnejší damascénsky vzor budete hľadať márne.

Nože značky Mcusta Zanmai sú známe svojím ostrím označovaným Hamaguri. Hybrid Splash nie je výnimkou. Tenký hrot a konvexné krivky zabezpečujú ultimatívnu ostrosť a jej veľmi pomalú degradáciu. Zásluhu na tom má aj technológia tvrdenia čepelí, výsledkom čoho je dosiahnutá tvrdosť 61 HRC.

Čepeľ prechádza cez šesťhranný prstenec zo zliatiny niklu a striebra a červený ozdobný prúžok do rúčky zo stabilizovaného dreva pakka wood. Tu sa uhly menia na obliny, výsledkom čoho je dokonalá ergonómia. Rúčka je ozdobená decentným nitom.

Nože Mcusta Zanmai Hybrid Splash vás presvedčia nielen svojím výzorom, ale i perfektným úchopom skvelým rezným výkonom.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Mcusta Zanmai

Marusho Industry Inc. - firma produkujúca prepracované vreckové nože Mcusta, luxusné kuchynské nože Zanmai a ikonické nožnice Silky - sídli v centre japonského nožiarstva, v meste Seki. Mesto získalo toto postavenie už v polovici 13. storočia vďaka piesku s bohatým obsahom železnej rudy, kvalitnej rašeline a vodným zdrojom. To boli dôvody, prečo sa uznávaný výrobca mečov Motoshige premiestnil do tejto oblasti z ostrova Kjušú. V období Muromachi (1338-1573) pracovalo v Seki viac ako 300 kováčov. Medzi najznámejších patrili Kanemoto Magoroku a Saburo Shizu. Meče zo Seki si rýchlo získali povesť po celom Japonsku.

Firma Marusho bola založená už v roku 1964. Dnes ju vedie vnuk zakladateľa so svojou rodinou. Prevádzkuje jednu z najvyspelejších fabrík na výrobu nožov nielen v meste Seki, ale v celom Japonsku vôbec. Vďaka pokrokovým technológiam (laserové rezačky, CNC frézy, 3D CAD/CAM projekcia) firma produkuje výrobky prepracované do najmenších detailov. Najlepším príkladom sú práve kuchynské nože značky Zanmai. No bez ručnej finalizácie skúsenými remeselníkmi by boli výrobky ďaleko od dokonalosti.

Zanmai znamená v japončine Luxus. Toto slovo je však v skutočnosti odvodené zo sanskritského "Samadhi", čo je výraz pre proces meditácie vedúcej k vedomiu. Nevedno ako hlboko sa venuje klan Hasegawavcov meditáciám, no jedná vec je viac ako jasná. Ich nože sú vedomo dotiahnuté do najvyššieho luxusu.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

K tomuto produktu vám odporúčame

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk