Kategórie

Zanmai Hybrid Damascus

  

 

  

Veľmi decentne a elegantne pôsobiaca rada Hybrid Damascus je určená tým, ktorí hľadajú vyvážený pomer dizajnu,   kvality a ceny. Je to priam stelesnenie pojmu hodnota za peniaze.

To podstatné pri japonských nožoch však nie sú peniaze a tak si radšej všimnime 32 jemných vlniek damascénskej čepele, ktoré obklopujú hagane ukuté z vyhlásenej antikoróznej ocele VG-10. Kvalita čepele nie je daná len samotným materiálom, ale predovšetkým spôsobom jeho spracovania. Nože Zanmai majú základný brus vyhotovený pred procesom kalenia. Tým sa eliminuje dekarbonizácia, ktorá má vplyv na tvrdosť materiálu.

 Ostrie má tvar Hamaguri, ktoré vychádza z ostria typu "V", no má mierne konvexné strany. To zabezpečuje ostriu väčšiu robustnosť pri zachovaní charakteristickej ostrosti čepele v tvare "V".  Rez je tak veľmi jemný a neprichádza pri ňom k deformácii tkanív a úniku štiav a tukov. 

Podobne ako je tomu pri ostatných exkluzívnych nožov značky Zanmai i rada Hybrid Damascus sa hrdí nikel-striebornou záštitou, ktorou čepeľ prechádza do šesťhrannej rúčky z tmavého materiálu pakka wood. 

 Symbiózu tvarov dotvára zaoblený koniec rúčky ako i okrúhly ozdobný nit, ktoré s ostrými a presne vyfrézovanými hranami vytvárajú jednotu protikladov. Objavovanie dokonalých detailov Vás neprestane baviť po dlhú dobu. 

Táto rada si získala takú obľubu, že sa výrobca rozhodol o jej reedíciu v podobe línie Hybrid Splash s nádhernou damascénskou kresbou. 

 

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.  

Zobrazených 1-1 z 1 záznamu.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2020, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info