Kategórie

Masterpiece

 

 

  Obchod Nippon Knives Vám prináša to najexkluzívnejšie čo dosiaľ opustilo brány Sumikama Cutlery so značkou KASUMI. Ide o špeciálnu edíciu damaškových nožov s označením  japonským kanji znakom , čo v preklade veľmi výstižne znamená MASTERPIECE.

Už aj tak dokonalé čepele nožov KASUMI sú v tejto sérii privedené k absolútnemu estetickému perfekcionalizmu. Ten je možno dosiahnuť len v kombinácii najvyspelejších technológii s mnohoročnými skúsenosťami.  Nie je preto prekvapením, že na výrobe edície MASTERPIECE sa podieľajú len tí najlepší majstri firmy Sumikama.

Tak ako je zvykom u značky KASUMI, jadro čepele je vyrobené z prémiovej ocele VG Gold 10. Táto vyslovene „nožiarska“ oceľ je charakteristická vysokým podielom uhlíka, ktorý prepožičiava čepeliam extrémnu tvrdosť  /60-61 stupňov Rockwellovej škály/. No tvrdosť je len jednou z prvoradých požiadaviek na dokonalú čepeľ. Tá musí byť aj trvácna a hlavne byť schopná naostrenia až po tkz. žiletkovú ostrosť. Preto VG Gold 10 obsahuje aj mangán, molybdén, chróm, vanádium a kobalt.  A práve pridávanie kobaltu, ktoré si vyžaduje špeciálne popúštanie ocele je dobre stráženým tajomstvom oceliarne v Takefu.

KASUMI MASTERPIECE Vás okúzlia nádhernou kresbou svojich damaškových čepelí. Tá je dosiahnutá kutím 16 vrstiev špeciálnych ocelí, ktoré sa následne prikujú na jadro z VG Gold 10. Výsledných 33 vrstiev vytvára obraz hrajúcich sa vlniek Japonského mora.  Čepeľ je dotvorená znakom , ktorý jej zabezpečuje členstvo v exkluzívnom klube TAKUMI.

Keďže nože tejto triedy majú životnosť rádovo desiatky rokov, zhotovili výrobcovia rúčky z vysoko odolnej termálne spracovanej živice Micarta.

Nože KASUMI edície MASTERPIECE sa predávajú len v niektorých špecializovaných predajniach. Nippon Knives má tu česť byť jednou z nich.
  

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

   
                                

Zobrazených 1-9 z celkovo 13 záznamov.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk