Kategórie

Kasane

Sumikama Cutlery patrí medzi lídrov mesta Seki. Veď bola to práve táto 103 ročná firma, ktorá začala ako prvá exportovať damascénske čepele do zahraničia. Vďaka nej spoznali Európania krásu kuchynských vrstvených nožov.

I keď je výrobca preslávený hlavne obľúbenými nožmi KASUMI DAMASCUS, prináša čoraz častejšie prekvapivé novinky. Milovníkov ručnej práce potešil tradičnými nožmi z dielne Katsushige Anryu. Že mu nie sú cudzie ani výdobytky vedy, potvrdil radou nožov SUPER STONE BARRIER. Teraz sa jeho pozornosť upriamila na nežnejšie pohlavie.

Názov Kasane pochádza z frázy kasane-no-irome. Týmto výrazom sa v Japonsku označovalo umenie vrstvenia farieb na kimono. Zároveň predstavuje myšlienku prelínania v mnohých oblastiach. Plynulo sa prelínajú ročné obdobia, deň sa mení na noc, minúty na hodiny. Prelína sa krása ženy v jednotlivých fázach jej života. Rovnako remeselník vrství svoje skúsenosti až vytvorí dokonalý nástroj.

Kasane sú nože vytvorené do ženských rúk. Sú preto nielen dokonalo ergonomické no i krásne. V kuchyni tak vzniká symbióza ladných tvarov a lákavých chutí, ktorá zmení rutinu na niečo vzrušujúce.

Prvým zo série Kasane je nôž bunka. Je to univerzálny kuchynský nôž vhodný na prácu s mäsom, rybami i zeleninou. Čepeľ v tvare bunka patrí momentálne medzi najžiadanejšie a preto výrobca uvádza tento nôž ako prvý. Nasledovať bude nôž petty a chlebový nôž.

Čepeľ je vyrobená z jednej vrstvy vanádium-molybdénovej antikoróznej ocele. Nesie decentne aplikované logo. Kovaná záštita je zaujímavo tvarovaná a vytvára neprehliadnuteľný detail. No skutočnou dominantou je rúčka. Jej nezvyčajný tvar je nielen estetický ale i ergonomický. Materiálom je masívne drevo horskej čerešne rastúcej v prefektúre Gifu. Povrch je dokonalo vyhľadený a vytvára pocit príjemného tepla a mäkkosti. Vkusné balenie v svetlých pastelových farbách len podčiarkuje význam Kasane.

Verte nám, tento nôž poteší každú ženu.

©2019 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

Zobrazených 1-4 z celkovo 4 záznamov.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2023, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info