Kategórie

Ručne kované nože

Rozhovory s klientami nás presvedčili, že bude užitočné, ak otvoríme v rámci nášho obchodu novú rubriku – ručne kované nože. A hneď aj vysvetlíme prečo.

Z našich skúseností môžeme konštatovať, že len málo kupujúcich vie správne identifikovať pôvod konkrétneho noža. A vôbec im to nezazlievame, naopak plne ich chápeme. Každý z nás sa, žiaľ, dennodenne stretáva s nekorektnými informáciami. Takto kulantne sme pomenovali snahu o bohapusté klamstvo. Je jedno či ide o politiku, vzťahy alebo obchod. Jednoducho žijeme dobu venovanú „šikovným“. My sme stará škola a mienime sa i naďalej držať poctivosti. Našťastie čas nám dáva za pravdu, že toto je tá správna cesta. 

V ponuke i tých najprestížnejších predajcov zaberajú ručne kované nože spôsobom hizukuri len tie najmenšie poličky. Častokrát s informáciou "Sold out". Je tomu tak hneď z viacerých dôvodov. Majstrov je žalostne málo a bude ich ešte menej. Nastupujúce generácie majú už iné ciele. Tie sú diametrálne vzdialené od špinavých, hlučných a horúcich dielní. Mnohé veľké mená prekročili sedemdesiatku a nie každý si vychoval následníka. Výroba je zdĺhavá a uspokojiť globálny dopyt si vyžaduje roky. Samozrejme je tu i cenový faktor. To, čo vzniká násobne dlhšie má logicky i vyššie náklady. 

Okrem korektných predajcov sú na trhu i tí druhí. Tí vám odprisahajú, že nôž, ktorý držíte, nie je razený, ale ručne kovaný. Tvrdia to buď z nedostatku vedomostí, keďže sú len priekupníci, alebo, čo je samozrejme horšie, v snahe vás oklamať. Skúsený znalec nožov dokáže rýchlo identifikovať spôsob jeho výroby, no existuje mnoho fígľov, ktorým naletia tí neskúsení. Aj tu platí všeobecné pravidlo – nakupujte len z overených zdrojov. 

Možno si kladiete otázku, prečo uprednostniť takýto nôž pred razeným. Otázka je to dobrá, no odpoveď na ňu je príliš komplikovaná na to, aby sme ju riešili na tomto mieste. Asi by ste tento článok nedočítali. Skúsme aspoň takto: Prečo chcete mať doma originál obrazu a nie jeho reprodukciu? To je samozrejme len jeden aspekt, no táto téma ich má omnoho viac. Prebrať ich si však vyžaduje interaktívnu platformu, nie náš monológ. 

V tejto sekcii vám ponúkame excelentné kúsky od skutočne uznávaných majstrov. Aby ste ich mohli mať hneď, museli sme ich objednávať v dvoj až trojročnom predstihu. Ako sa ukázalo, prinieslo to i nesporné výhody. Niektorí majstri skončili a ich výrobky tak získali ešte viac na exkluzivite.

©2023 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

Zobrazených 1-9 z celkovo 43 záznamov.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk