Kategórie

San

Skúsenosti s nožmi radu San Tsubame a Take boli jednoznačným impulzom k rozhodnutiu, ponúknuť našim klientom to najlepšie z oboch sérií. Nože TAMAHAGANE San sú akýmsi prienikom výnimočných vlastností spomenutých sérií. Nie náhodou sa v Japonsku výrazom San označuje brilantnosť.

Pri japonských nožoch západného typu sa najčastejšie stretávame s trojvrstvovou čepeľou. Jadro, ktoré tvorí samotné ostrie je vždy ukuté z veľmi tvrdej ocele. Je tomu tak preto, aby ostrie, ktoré je brúsené pod malými uhlami, vydržalo bez ostrenia čo najdlhšie. Tieto materiály sú samozrejme veľmi drahé a preto sa používajú len na miesta, kde majú svoje opodstatnenie /hagane/. Napríklad jadro rúčky pri typoch full tang je vyrábané z bežných antikoróznych ocelí.

Značka TAMAHAGANE vyrába jadrá svojich nožov z ocele VG-5, ktorá je známa vysokým obsahom vanádia.

Tento prvok vplýva na zjemnenie vnútornej zrnitosti ocele, čím prispieva k jej homogénosti. Zároveň vytvára karbidy, ktoré zabezpečujú vysokú oteruvzdornosť. Výsledkom je úctyhodná tvrdosť 61 HRC. O zníženie krehkosti sa vo VG-5 stará molybdén. 0,65mm jadro je z oboch strán obložené vrstvou ocele SUS 410. Jej 13% obsah chrómu z nej robí antikoróznu oceľ. Mäkšie vonkajšie vrstvy dodávajú čepeli komplexnosť, uľahčujú brúsenie a zabezpečujú ochranu pred koróziou. Celková hrúbka čepele sa pri výrobe postupným prekladaním a valcovaním zredukuje z pôvodných 20mm na finálne 2mm. Týmto procesom sa z materiálu odstraňujú nežiadúce prímesi.

Zatiaľ čo si nože San "prepožičali" čepele z rady Take, v prípade rúčiek sa inšpirovali typom San Tsubame. Sú vyrobené zo stabilizovaného materiálu pakkawood. Ich atraktívna hnedá farba Vás zaujme na prvý pohľad a príjemný pocit z teplého dreva je dôležitým bonusom naviac.

Tak ako správne športové auto je vyvážené v pomere 50:50, tak i nože TAMAHAGANE San vychádzajú z tohto konceptu. Ich príkladnú ergonómiu oceníte hlavne pri dlhšom pracovnom nasadení.

Príďte si vyskúšať nože s bezkonkurenčným pomerom cena/hodnota.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

Zobrazených 1-9 z celkovo 10 záznamov.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk