Kategórie
Sada kuchynských nožov SN-2201
Sada kuchynských nožov SN-2201 Sada kuchynských nožov SN-2201

Sada kuchynských nožov SN-2201

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Drevená
Dĺžka čepele: 18cm
Typ čepele: Oceľová
Použitie: Univerzálne
Výrobca: Tamahagane

Plánujete niekoho na kom Vám záleží obdarovať niečím hodnotným? Našli ste ten správny tip. Touto sadou kvalitných kuchynských nožov v darčekovom balení urobíte radosť každému. Zloženie nožov zodpovedá potrebám každej domácnosti. Univerzálny nôž šéfkuchára s 18 cm čepeľou a šúpací nôž s 9 cm čepeľou zvládnu väčšinu úkonov v kuchyni.Trojvrstvová čepeľ s jadrom z ocele VG-5, rúčka z hnedého stabilizovaného dreva pakkawood.

Vyberte si variantu!
201,00 €s DPH
+ -

Štítky:

Detail produktu

Skúsenosti s nožmi radu San Tsubame a Take boli jednoznačným impulzom k rozhodnutiu, ponúknuť našim klientom to najlepšie z oboch sérií. Nože TAMAHAGANE San sú akýmsi prienikom výnimočných vlastností spomenutých sérií. Nie náhodou sa v Japonsku výrazom San označuje brilantnosť.

Pri japonských nožoch západného typu sa najčastejšie stretávame s trojvrstvovou čepeľou. Jadro, ktoré tvorí samotné ostrie je vždy ukuté z veľmi tvrdej ocele. Je tomu tak preto, aby ostrie, ktoré je brúsené pod malými uhlami, vydržalo bez ostrenia čo najdlhšie. Tieto materiály sú samozrejme veľmi drahé a preto sa používajú len na miesta, kde majú svoje opodstatnenie /hagane/. Napríklad jadro rúčky pri typoch full tang je vyrábané z bežných antikoróznych ocelí.

Značka TAMAHAGANE vyrába jadrá svojich nožov z ocele VG-5, ktorá je známa vysokým obsahom vanádia. Tento prvok vplýva na zjemnenie vnútornej zrnitosti ocele, čím prispieva k jej homogénnosti. Zároveň vytvára karbidy, ktoré zabezpečujú vysokú oteruvzdornosť. Výsledkom je úctyhodná tvrdosť 61 HRC. O zníženie krehkosti sa vo VG-5 stará molybdén. 0,65mm jadro je z oboch strán obložené vrstvou ocele SUS 410. Jej 13% obsah chrómu z nej robí antikoróznu oceľ. Mäkšie vonkajšie vrstvy dodávajú čepeli komplexnosť, uľahčujú brúsenie a zabezpečujú ochranu pred koróziou. Celková hrúbka čepele sa pri výrobe postupným prekladaním a valcovaním zredukuje z pôvodných 20mm na finálne 2mm. Týmto procesom sa z materiálu odstraňujú nežiadúce prímesi.

Zatiaľ čo si nože San "prepožičali" čepele z rady Take, v prípade rúčiek sa inšpirovali typom San Tsubame. Sú vyrobené zo stabilizovaného materiálu pakkawood. Ich atraktívna hnedá farba Vás zaujme na prvý pohľad a príjemný pocit z teplého dreva je dôležitým bonusom naviac.

Tak ako správne športové auto je vyvážené v pomere 50:50, tak i nože TAMAHAGANE San vychádzajú z tohto konceptu. Ich príkladnú ergonómiu oceníte hlavne pri dlhšom pracovnom nasadení.

Príďte si vyskúšať nože s bezkonkurenčným pomerom cena/hodnota.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Tamahagane

Tamahagane je označenie prvotriednej ocele, ktorá bola prednostne určená na výrobu tých najkvalitnejších mečov japonských samurajov. Len tie najušľachtilejšie katany sa hrdili čepeľami z ocele tamahagane. Dôvodom bola vysoká cena, ktorá korešpondovala nielen s nekompromisnou kvalitou, ale aj náročným spôsobom výroby.

Tamahagane /tama = klenot, hagane = oceľ/ sa vyrába v hlinených „vaniach“ Tatara s rozmermi 1200x3700x1200mm. Tatara sa postupne vrství železorudným pieskom /10t/ a dreveným uhlím /12t/. Po 72 hodín horenia vzniká asi 2,3t vážiaci „oceľový kvet“ Kera. Ten obsahuje 3 produkty s rôznym podielom uhlíka. Hocho-tetsu je mäkšia oceľ s nižším obsahom uhlíka, zatiaľ čo Nabe-gane a Tamahagane obsahujú 1-1,5% uhlíka čo im zaručuje vysokú tvrdosť. Z celého cyklu výroby sa získa len asi 1t tamahagane. Dnes v Japonsku týmto tradičným spôsobom vyrábajú oceľ tamahagane iba dve oceliarne a to len dvakrát ročne.

Výrobca exkluzívnych kuchynských nožov z mesta Tsubame ležiaceho na severnom pobreží provincie Niigata si pre svoje výrobky prepožičal názov tamahagane. Japonci však prísne dbajú na tradície a morálne záväzky a tak Kataoka konštruuje svoje nože podľa osvedčených starých receptúr.

©2005-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené. Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

K tomuto produktu vám odporúčame

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk