Kategórie

Kyusakichi Black ZDP-189

Kurouchi je výraz, ktorým Japonci označujú čierne neleštené čepele. Pre svoj vzhľad pripomínajúci dobové náradie si toto vyhotovenie našlo veľa súčasných fanúšikov. Leštenie kováčskych výrobkov nebolo kedysi bežné. Bola to nadpráca, ktorá nemala z funkčného hľadiska veľký prínos, naopak, robila výrobok zbytočne drahým. Inak to bolo pri mečoch, kde ich výzor korešpondoval so statusom svojho nositeľa.

Jadro čepele je ukuté z nesmierne tvrdej ocele ZDP-189 z produkcie Hitachi Metals. Oceľ sa kuje pokiaľ nedosiahne optimálne štádium. To spozná len skúsený kováč. Následne sa kalí metódou sub-zero treatment. Výsledkom je tvrdosť neuveriteľných 67 HRC. Po stranách sa prikuje jedna vrstva mäkšej ocele čím vznikne tradičná San Mai čepeľ. Ostrie, tak ako sa patrí, je typu hamaguri. Na čepeli je vyrazený alebo alternatívne laserom vytlačený nápis v kanji znakoch, ktorý predstavuje názov KYUSAKICHI a druh ocele ZDP-189.

Osemhranná rúčka je vyrobená z dreviny rosewood alebo z javora, ktorý je impregnovaný bio roztokom. Táto patentovaná technológia nórskej firmy Kebony vytvára z bežne dostupných drevín tvrdé materiály na úrovni exotického teaku. Svojou textúrou a farbou pripomína palisander. Prstenec je vyrobený zo stabilizovaného dreva pakkawood.

Viac o značke Kyusakichi sa môžete dozvedieť tu.

©2020 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

Zobrazených 1-4 z celkovo 4 záznamov.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk