Kategórie

Zanmai Ultimate Aranami

   

 

  

Predstavujeme Vám vlajkovú loď značky Zanmai - ZANMAI ULTIMATE ARANAMI.

Už prvý pohľad naznačuje, že toto nie je obyčajný nôž. Aranami znamenajú v japončine morské vlny a práve tie

rozohrali neuveriteľný tanec na jeho čepeli. Takýto vzor je ťažké namalovať o prekladanom kutí ani nehovoriac. Podarilo sa to vďaka "coreless" konštrukcii. Čepeľ nemá tradičné jadro, ale striedajúce sa vrstvy ušľachtilých antikoróznych ocelí VG-10 a VG-2. Výsledný materiál je odolnejší voči krúteniu pri vysokých teplotách. Naviac v tomto prevedení /VG-2 a VG-10/ vytvára výraznejšiu kresbu ako klasický damascénny materiál. Na rozdieľ od iných výrobcov nie je čepeľ razená, ale vypálená laserom, čo zabezpečuje

maximálnu presnosť. Špecialitou firmy je hrubé brúsenie ostria ešte pred kalením. Výsledkom je tvrdšia hrana ostria. To je ručne dobrusované na horizontálnych rotačných vodných kameňoch do tvaru Hamaguri. Na rozdiel od tradičných východných nožov s jednostranným brusom vychádza Hamaguri zo základného ostria typu "V", pričom jeho strany majú mierne konvexný tvar. Takéto ostrie je dostatočne robustné, no  dokáže vykonať rez bez neželanej deformácie tkanív, čím sa zabráni úniku štiav a tukov. 

Rúčky nožov Zanmai Ultimate Aranami sú skutočne ultimatívne. V tejto triede je "dress code" bez

debaty osemhran. Keďže nôž má byť nielen krásny, ale aj dlhodobo spoľahlivý, stavil výrobca na osvedčený materiál pakka wood v hnedočervenej farbe. Vkusným doplnkom sú dekoračné nity. Prstenec ako i pätka rúčky sú vyfrézované zo zliatiny niklu a striebra čím spĺňajú tie najprísnejšie antibakteriálne parametre. Každá hrana je starostlivo prebrúsená skúseným remeselníkom. Finálny produkt tak nesie známky dokonalosti. 

Kvalitné parfumy bývajú balené v nápaditých flakónoch, šperky zasa v precíznych kazetách. Nie je tomu inak ani v prípade nožov Zanmai Ultimate Aranami. Dostanete ich v štýlovej drevenej kazete, s ktorou sa určite nebudete chcieť rozlúčiť. Komu by to nestačilo, môže si doobjednať tradičné drevené lakované púzdro saya, ktoré ochráni čepeľ Vášho šperku.  

 

 

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.  

Zobrazených 1-3 z celkovo 3 záznamov.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info