Kategórie
Gyuto ZUA-1004C - nôž šéfkuchára
Gyuto ZUA-1004C - nôž šéfkuchára Gyuto ZUA-1004C - nôž šéfkuchára Gyuto ZUA-1004C - nôž šéfkuchára Gyuto ZUA-1004C - nôž šéfkuchára

Gyuto ZUA-1004C - nôž šéfkuchára

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Drevená
Dĺžka čepele: 18cm
Typ čepele: Damašková
Použitie: Univerzálne
Výrobca: Mcusta Zanmai

18cm nôž šéfkuchára, bezjadrová prekladaná čepeľ z antikoróznych ocelí VG-2 a VG-10. Osemhranná rúčka z pakka wood s dekoračnými nitmi. Prstenec a pätka rúčky zo zliatiny niklu a striebra. Balené v tradičnej drevenej kazete. Možnosť dokúpenia dreveného puzdra saya v sekcii Doplnky.

Vyberte si variantu!
425,00 €s DPH
+ -

Detail produktu

Predstavujeme Vám vlajkovú loď značky Zanmai - ZANMAI ULTIMATE ARANAMI. Už prvý pohľad naznačuje, že toto nie je obyčajný nôž. Aranami znamenajú v japončine morské vlny a práve tie rozohrali neuveriteľný tanec na jeho čepeli. Takýto vzor je ťažké namaľovať o prekladanom kutí ani nehovoriac. Podarilo sa to vďaka "coreless" konštrukcii. Čepeľ nemá tradičné jadro, ale striedajúce sa vrstvy ušľachtilých antikoróznych ocelí VG-10 a VG-2. Výsledný materiál je odolnejší voči krúteniu pri vysokých teplotách. Naviac v tomto prevedení /VG-2 a VG-10/ vytvára výraznejšiu kresbu ako klasický damascénsky materiál. Na rozdiel od iných výrobcov nie je čepeľ razená, ale vypálená laserom, čo zabezpečuje maximálnu presnosť. Špecialitou firmy je hrubé brúsenie ostria ešte pred kalením. Výsledkom je tvrdšia hrana ostria /cez 61 HRC/. To je ručne dobrusované na horizontálnych rotačných vodných kameňoch do tvaru Hamaguri.

Na rozdiel od tradičných východných nožov s jednostranným brusom vychádza Hamaguri zo základného ostria typu "V", pričom jeho strany majú mierne konvexný tvar. Takéto ostrie je dostatočne robustné, no dokáže vykonať rez bez neželanej deformácie tkanív, čím sa zabráni úniku štiav a tukov.

Rúčky nožov Zanmai Ultimate Aranami sú skutočne ultimatívne. V tejto triede je "dress code" bez debaty osemhran. Keďže nôž má byť nielen krásny, ale aj dlhodobo spoľahlivý, stavil výrobca na osvedčený materiál pakka wood v hnedočervenej farbe. Vkusným doplnkom sú dekoračné nity. Prstenec ako i pätka rúčky sú vyfrézované zo zliatiny niklu a striebra čím spĺňajú tie najprísnejšie antibakteriálne parametre. Každá hrana je starostlivo prebrúsená skúseným remeselníkom. Finálny produkt tak nesie známky dokonalosti.

Kvalitné parfumy bývajú balené v nápaditých flakónoch, šperky zasa v precíznych kazetách. Nie je tomu inak ani v prípade nožov Zanmai Ultimate Aranami. Dostanete ich v štýlovej drevenej kazete, s ktorou sa určite nebudete chcieť rozlúčiť. Komu by to nestačilo, môže si doobjednať tradičné drevené lakované púzdro saya zo sekcie Doplnky, ktoré ochráni čepeľ Vášho šperku.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Mcusta Zanmai

Marusho Industry Inc. - firma produkujúca prepracované vreckové nože Mcusta, luxusné kuchynské nože Zanmai a ikonické nožnice Silky - sídli v centre japonského nožiarstva, v meste Seki. Mesto získalo toto postavenie už v polovici 13. storočia vďaka piesku s bohatým obsahom železnej rudy, kvalitnej rašeline a vodným zdrojom. To boli dôvody, prečo sa uznávaný výrobca mečov Motoshige premiestnil do tejto oblasti z ostrova Kjušú. V období Muromachi (1338-1573) pracovalo v Seki viac ako 300 kováčov. Medzi najznámejších patrili Kanemoto Magoroku a Saburo Shizu. Meče zo Seki si rýchlo získali povesť po celom Japonsku.

Firma Marusho bola založená už v roku 1964. Dnes ju vedie vnuk zakladateľa so svojou rodinou. Prevádzkuje jednu z najvyspelejších fabrík na výrobu nožov nielen v meste Seki, ale v celom Japonsku vôbec. Vďaka pokrokovým technológiam (laserové rezačky, CNC frézy, 3D CAD/CAM projekcia) firma produkuje výrobky prepracované do najmenších detailov. Najlepším príkladom sú práve kuchynské nože značky Zanmai. No bez ručnej finalizácie skúsenými remeselníkmi by boli výrobky ďaleko od dokonalosti.

Zanmai znamená v japončine Luxus. Toto slovo je však v skutočnosti odvodené zo sanskritského "Samadhi", čo je výraz pre proces meditácie vedúcej k vedomiu. Nevedno ako hlboko sa venuje klan Hasegawavcov meditáciám, no jedná vec je viac ako jasná. Ich nože sú vedomo dotiahnuté do najvyššieho luxusu.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

K tomuto produktu vám odporúčame

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk