Kategórie

Sakon Ryuga

Sashimi nože SAKON RYUGA patria do praktickej línie produktov firmy Hokiyama Cutlery. Z pohľadu použitých materiálov ako i samotného vyhotovenia predstavujú to najlepšie pre profesionálnych sushi majstrov. Nože boli navrhnuté a vyrobené tak, aby majster nestrácal svoj drahocenný čas prílišnou starostlivosťou o svoj nástroj.

Yanagiba znamená v preklade vŕbový list. Sú tak označované sashimi nože, ktorých dlhá a štíhla čepeľ pripomína list smutnej vŕby. Pravá yanagiba má jednostranný brús. Vďaka nemu máte lepšiu kontrolu nad rezom, dlhé plátky mäsa sú súmernejšie a dokážete ukrojiť i ten najtenší plátok mäsa, ryby alebo zeleniny. Kto s takýmto nožom pracoval, len ťažko sa vráti k obojstrannému brusu.

Pozrime sa bližšie, prečo nože SAKON RYUGA patria k absolútnej špičke v triede sashimi nožov. Začnime

materiálom čepele. Väčšina kvalitných sashimi nožov používa Yasuki Hagane /Shirogami, Aogami a Aogami Super/. Ide o veľmi tvrdé ocele s vysokým obsahom uhlíka. Tento tradičný japonský materiál dosahuje tvrdosť 60 až 63 HRC. Čepele SAKON RYUGA sú však vyrobené z rýchloreznej nástrojovej ocele SRS15. Je to špeciálne legovaná oceľ nielen s vysokým obsahom uhlíka /nad 2%/, ale i s prímesami volfrámu, kobaltu, titánu, vanádu, molybdénu a chrómu. Procesom 

práškovej metalurgie sa vytvorila ideálna mikroštruktúra, výsledkom ktorej je pevná, odolná a húževnatá oceľ s tvrdosťou 64 - 65 HRC. Navyše vďaka chrómu, titánu a kobaltu oceľ neoxiduje a má antikorózne vlastnosti. Znamená to, že čepeľ nie je treba ošetrovať a jej ostrie vydrží veľmi dlho. Yanagiba má samozrejme vrstvenú čepeľ a vonkajšia vrstva tkz. „support steel“ je z mäkšej nehrdzavejúcej ocele SUS405. 

Tá najvyššia trieda sashimi nožov sa skoro výlučne dodáva s rúčkami v tvare osemhranu. Yanagiba SAKON RYUGA ju má vyrobenú z vrstveného bambusu. Laminovanie bambusu prebieha vo fabrike vyrábajúcej bambusové časti volantu luxusných japonských áut. Touto technológiou sa dosiahne dokonalá odolnosť voči vlhkosti. Dva nity zabezpečujúce pevné spojenie rúčky s čepeľou majú i dekoratívny charakter. Pri navrhovaní nožov SAKON RYUGA sa dbalo na každý detail. I tak výnimočná čepeľ je dotvorená vyleptaným obrazom japonského mýtického draka, ktorý na želanie môže byť i gravírovaný. Súčasťou je elegantná bambusová saya, ktorá spoľahlivo zabráni poraneniu počas premiestňovania noža.

Pozývame Vás do Nippon Knives zažiť pocit toho najslávnejšieho sushi majstra.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

Zobrazených 1-1 z 1 záznamu.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk