Kategórie

Tojiro Basic

Tojiro patrí medzi väčších výrobcov a tomu zodpovedá i šírka jeho produktového portfólia. Nože s jeho logom sú rozšírené po celom svete vďaka skutočne dobrej distribučnej politike. Tá spočíva v uplatňovaní minimálnych predajných cien, ktoré stanovuje samotný výrobca. Ak teda narazíte na nižšiu cenu, s určitosťou ide o neautorizovaného predajcu s nejasným pôvodom tovaru. Na takéto výrobky sa samozrejme nevzťahuje garancia výrobcu.

Sme radi, že ako jeden z prvých oficiálnych distribútorov, máme možnosť predstaviť čerstvú novinku – Tojiro Basic. Tak ako už samotný názov napovedá, ide o vstupnú bránu do kategórie vrstvených čepelí tejto značky. Tá má konštrukciu San Mai s jadrom, aké by ste v tejto triede ozaj nečakali. To je vyrobené zo špičkovej kobaltovej ocele VG10 z Takefu Special Steel Co. Vysoký obsah uhlíka zabezpečuje tvrdosť na úrovni 61 HRC, pričom ide o antikoróznu oceľ. Vonkajšie vrstvy sú z mäkšej ocele s 13% obsahom chrómu, čo taktiež zodpovedá požiadavkám na nehrdzavejúci materiál. Čepeľ je leštená s textúrou hairline a vypieskovaným shinogi. Na pravej strane nájdete logo výrobcu, jeho názov v kanji znakoch, označenie ocele jadra a krajinu pôvodu. Ostrie je symetrické v tvare písmena „V“. 

Profilovaná rúčka z kvalitnej Micarty má 3 vzorovo zapustené spevňovacie nity. Bavíme sa teda o konštrukcii full tang. Dôvodom na označenie série Basic môže byť azda len chýbajúca záštita. My naopak tvrdíme, že tento minimalizmus nožom veľmi pristane. Rovnako ako vkusné decentné balenie, ktoré podčiarkuje pozitívny dojem z celého výrobku. 

Už dávnejšie sme sa nestretli s produktom, ktorý za skutočne symbolickú cenu ponúka tak veľa. Perfektné materiály, výborné spracovanie a špičkový rezný výkon. Nože Kasumi Tora našli viac ako vyrovnaného súpera.

©2023 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné. 

Zobrazených 1-5 z celkovo 5 záznamov.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk