Kategórie
Gyuto F-317 nôž šéfkuchára
Gyuto F-317 nôž šéfkuchára Gyuto F-317 nôž šéfkuchára Gyuto F-317 nôž šéfkuchára Gyuto F-317 nôž šéfkuchára Gyuto F-317 nôž šéfkuchára Gyuto F-317 nôž šéfkuchára Gyuto F-317 nôž šéfkuchára Gyuto F-317 nôž šéfkuchára Gyuto F-317 nôž šéfkuchára

Gyuto F-317 nôž šéfkuchára

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Živicová
Dĺžka čepele: 20cm
Typ čepele: Oceľová
Použitie: Univerzálne
Hmotnosť: 128,00 g
Výrobca: Tojiro

Šéfkuchársky nôž Gyuto s 20cm čepeľou. Vrstvená čepeľ s jadrom z VG10. Micartová rúčka. Vynikajúci pomer cena/výkon.

Vyberte si variantu!
60,00 €s DPH
+ -

Detail produktu

Tojiro patrí medzi väčších výrobcov a tomu zodpovedá i šírka jeho produktového portfólia. Nože s jeho logom sú rozšírené po celom svete vďaka skutočne dobrej distribučnej politike. Tá spočíva v uplatňovaní minimálnych predajných cien, ktoré stanovuje samotný výrobca. Ak teda narazíte na nižšiu cenu, s určitosťou ide o neautorizovaného predajcu s nejasným pôvodom tovaru. Na takéto výrobky sa samozrejme nevzťahuje garancia výrobcu.

Sme radi, že ako jeden z prvých oficiálnych distribútorov, máme možnosť predstaviť čerstvú novinku – Tojiro Basic. Tak ako už samotný názov napovedá, ide o vstupnú bránu do kategórie vrstvených čepelí tejto značky. Tá má konštrukciu San Mai s jadrom, aké by ste v tejto triede ozaj nečakali. To je vyrobené zo špičkovej kobaltovej ocele VG10 z Takefu Special Steel Co. Vysoký obsah uhlíka zabezpečuje tvrdosť na úrovni 61 HRC, pričom ide o antikoróznu oceľ. Vonkajšie vrstvy sú z mäkšej ocele s 13% obsahom chrómu, čo taktiež zodpovedá požiadavkám na nehrdzavejúci materiál. Čepeľ je leštená s textúrou hairline a vypieskovaným shinogi. Na pravej strane nájdete logo výrobcu, jeho názov v kanji znakoch, označenie ocele jadra a krajinu pôvodu. Ostrie je symetrické v tvare písmena „V“.

Profilovaná rúčka z kvalitnej Micarty má 3 vzorovo zapustené spevňovacie nity. Bavíme sa teda o konštrukcii full tang. Dôvodom na označenie série Basic môže byť azda len chýbajúca záštita. My naopak tvrdíme, že tento minimalizmus nožom veľmi pristane. Rovnako ako vkusné decentné balenie, ktoré podčiarkuje pozitívny dojem z celého výrobku.

Už dávnejšie sme sa nestretli s produktom, ktorý za skutočne symbolickú cenu ponúka tak veľa. Perfektné materiály, výborné spracovanie a špičkový rezný výkon. Nože Kasumi Tora našli viac ako vyrovnaného súpera.

©2023 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné. 

O výrobcovi

Tojiro

Značku Tojiro sme pozorovali už niekoľko rokov. Našu pozornosť sme nesmerovali len na samotné kuchynské nože, ale i na históriu a zázemie firmy, šírku jej sortimentu a schopnosť opakovane dosahovať najvyššie kvalitatívne štandardy. Nakoniec po dlhšom vzájomnom spoznávaní sa, dostalo sa nám tej cti zastupovať značku Tojiro na Slovensku.

Je niekoľko oblastí v Japonsku preslávených koncentráciou výnimočných kováčov a brúsičov. Mestá ako Seki, Sakai, Takefu, Tsubame-Sanjo nie je potrebné predstavovať milovníkom ušľachtilých mečov a nožov. A práve v oblasti Tsubame-Sanjo v provincii Niigata sídli firma Tojiro.

Tojiro je známe predovšetkým dôsledným dodržiavaním osvedčených techník, ktoré sa odovzdávali z generácie na generáciu ešte z čias obdobia Eda. Povinnosťou každého zámožného feudála bolo stráviť určitý čas v hlavnom meste Edo. Bol to znak úcty k vládnucemu šogúnovi. Feudáli prinášali šogúnovi tie najkvalitnejšie produkty zo svojich oblastí. Preto každý z nich zamestnával na svojom panstve tých najlepších remeselníkov. Výnimkou samozrejme neboli ani kováči. Dnes predstavuje pre japonského výrobcu šogúna jeho zákazník. Tým je vysvetlená obrovská starostlivosť o kvalitu, ktorú venujú producenti svojím výrobkom.

Keďže samotné dodržiavanie tradícii v dnešnom konkurenčnom prostredí nestačí, Tojiro zavádza do svojej výroby nové pokrokové postupy a technológie. Stačí spomenúť DP metódu, pri ktorej dokáže výrobca zabrániť nežiaducej dekarbonizácii pri vyšších teplotách. Výsledkom sú veľmi tvrdé a odolné čepele kuchynských nožov rady DP. Možno smelo povedať, že Tojiro predstavuje číru symbiózu tradície a revolučných techník.

Nippon Knives vybral pre Vás to najzaujímavejšie z výrobného programu Tojiro a to nielen po kvalitatívnej ale aj cenovej stránky. Práve pomer ceny k úžitkovým vlastnostiam je veľmi silnou stránkou firmy Tojiro. Presvedčte sa sami a vstúpte do katalógu našich produktov.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

K tomuto produktu vám odporúčame

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk