Kategórie

Senzo Black

Pán Senzo, predok zakladateľov firmy Kawashima Industries, bol v meste Seki váženou osobou. Verejné blaho mu nebolo ľahostajné a tak neváhal siahnuť do vlastných zdrojov, aby uľahčil život miestnych obyvateľov. Tento pozitívny prístup k iným inšpiroval jeho potomkov. Pri výrobe svojich nožov myslia predovšetkým na potreby ich budúcich používateľov a preto ich zhotovenie zabezpečujú výlučne firmou zamestnaní remeselníci. Nože označené Senzo sú 100% produktom firmy Suncraft.

Séria nožov Senzo Black tvorí vrchol súčasnej produkcie značky Suncraft. Je to koncentrát všetkého podstatného, čo od japonských nožov možno očakávať. Prvotriedne materiály, ťažko prekonateľný rezný výkon, vysoká estetická hodnota a rokmi osvedčená konštrukcia.

Jadro čepele tvorí kobaltová VG-10. Jej vysoký obsah uhlíka zabezpečuje optimálnu tvrdosť 61 HRC. Správny pomer ostatných legátov poskytuje čepeli výbornú odolnosť voči oteru a jemnosť zŕn schopnosť rýchleho naostrenia. Ostrie je symetrické v tvare písmena „V“. Damascénsku čepeľ okrem jadra tvorí 32 vrstiev antikoróznej ocele. Výrobca použil označenie Black Damascus Steel čím zdôrazňuje jej elegantné tmavé sfarbenie podobné tomu na nožoch Tojiro Shippu BlackTojiro Zen Black. Na tomto podklade sa krásne vyníma kresba suminagashi. Názov noža v kanji znakoch je z jednej strany čepele vyleptaný, zatiaľ čo z druhej strany vyrazený. Obe verzie však pôsobia decentne a nenarušujú ladnosť vrstvenej čepele. 

Konštrukcia noža je typicky japonská Wabocho. Čepeľ half tang prechádza cez čiernu záštitu z pakkawood. Tu preukázal výrobca zmysel pre detail a uzatvoril záštitu zo strany čepele plastovou záslepkou. Z rovnakého materiálu ako záštita je hnedá osemhranná rúčka. Predel medzi záštitou a rúčkou tvorí biely krúžok z karbonizovaného vlákna. Farebné zladenie je veľmi vkusné a len zvýrazňuje celkovú výnimočnosť tohto produktu.

©2019 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

Zobrazených 1-8 z celkovo 8 záznamov.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk