Kategórie

Zen Black Edition


Značka Tojiro Shippu Black Edition sa zaradila krátko po uvedení na náš trh medzi najžiadanejšie nože v sortimente Nippon Knives. Tieto nože so svojím 63 resp. 37 vrstvovým damaskom sa prirodzene zaradili do luxusného segmentu. Firma Tojiro sa rozhodla, že poskytne svojim zákazníkom podobnú estetickú a kvalitnú lahôdku i v prístupnejšej cenovej úrovni. Vznikla tak rada nožov Tojiro Zen Black edition.

Zen je smer budhizmu vyznávaný hlavne v Japonsku. Typickou metódou zen-budhizmu

je meditácia smerujúca k jednote s bytím ako i k osvieteniu. I keď to možno niekoho prekvapí, výrobca si názov Zen nevybral náhodou. Už pri prvom pohľade si uvedomíte ich blízkosť k prírode. Teplé drevené rúčky a tajomné dymové čepele tvoria dokonalú súhru. Vyznávači východných filozofií poľahky objavia odkazy na 5 elementárnych živlov. Tak ako si živly našli svoje miesto v prírode, tak prirodzene splynú nože ZEN Black Edition s vašou kuchyňou.

Čepeľ nožov ZEN Black Edition pozostáva z troch vrstiev. Jadro je ukuté z vysokouhlíkovej kobaltovej ocele VG-10 s tvrdosťou 61 HRC. Prímes kobaltu zabezpečuje tvrdosť, ale i tak dôležitú pružnosť. Z oboch strán je jadro pokryté antikoróznou oceľou s 13% obsahom chrómu. Na čepeliach je nanesená oxidová farba, ktorá im dodáva elegantný "dymový" výzor a zároveň zlepšuje i tak vysokú odolnosť voči oxidácii. Rovnakou metódou bývajú ošetrené chirurgické náradie. Firma Tojiro i pri tomto rade použila svoju metódu dekarbonizačnej prevencie. Prstenec tvoriaci predel medzi rúčkou a čepeľou je vyrobený zo živice. Veľmi teplé a na dotyk príjemné rúčky v tvare "D" sú z gaštanového dreva. Sú žíhané ohňom a zakonzervované jemnou vrstvou transparentného laku.

Nože ZEN Black Edition patria medzi ľahšie nože. Nož šéfkuchára s 21cm čepeľou váži 144 gramov.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

Zobrazených 1-7 z celkovo 7 záznamov.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk