Kategórie

Reppu

Dostupnosť japonských nožov sa neustále zhoršuje. Hovoríme samozrejme o originálnych japonských nožoch, nie o zúfalých replikách hojne ponúkaných online na Slovensku a v okolitých krajinách. Dôvodom je zvýšený dopyt na domácom trhu pri naplnení existujúcich výrobných kapacít. Preto každá novinka, ktorá pristane v tejto situácii na našom stole, vyvolá u nás úprimnú vlnu nadšenia.

Séria Tojiro Shippu Black Edition bola doposiaľ vlajkovou loďou rovnomenného výrobcu. V rámci posúvania limitov však musel čierny vietor uvoľniť výsadné postavenie inému silnému vetru – Reppu. Áno, to je japonský výraz pre tento poveternostný jav. 

V luxusnej materiálovej triede nemožno očakávať početnú kolekciu a preto výrobca starostlivo vybral 3 najpoužívanejšie typy nožov. Všetky majú dnes veľmi populárny a hlavne praktický tvar čepele Ken, častokrát označovaný i K-tip. A tak nám Reppu dovial Petty, Bunku a Kiritsuke. 

Klasická trojvrstvová San Mai čepeľ má ušľachtilé jadro v podobe SG2. Táto rýchlorezná nástrojová oceľ má jemnú štruktúru vďaka použitej práškovej metalurgii. Ako už jej názov napovedá, ide o materiál, ktorý vyniká pevnosťou a odolnosťou voči oteru i pri vysokých teplotách. Pridajte tvrdosť na úrovni 63 HRC a antikoróznosť a jej pomenovanie Super Gold 2 dostáva zmysel. Táto oceľ právom patrí na tie najvyššie priečky v útrobách Takefu Special Steel. Vonkajšie vrstvy z mäkšej antikoróznej ocele sú pieskované do decentného matného povrchu. Leštené hamono dodáva čepeli elegantný vzhľad, ktorý akcentuje aj nápis v kanji znakoch. Ostrie je symetrické v tvare písmena „V“. 

Celkový dizajn je veľmi čistý bez zbytočných ozdôb. Absencia prstenca len zvýrazňuje eleganciu osemhranných rúčiek z pravého teaku. Ten je okrem svojho krásneho výzoru i veľmi odolný voči vlhkosti i plesniam. 

Značka Tojiro zareagovala na rastúci výskyt rôznych napodobenín. Nože Reppu sú preto vybavené nálepkou NFC. Pomocou svojho mobilného telefónu sa tak viete ubezpečiť, že máte do činenia so skutočným originálom. 

Nože Tojiro Reppu suverénne zaparkovali v našej akadémii Nippon Knives Top Gun.

©2024 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

Zobrazených 1-3 z celkovo 3 záznamov.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk