Kategórie

Kasumitogi

Sakai Takayuki patrí medzi najuznávanejšie značky v oblasti Sakai. Špecializuje sa predovšetkým na tradičné japonské nože východného typu a väčšina z nich je ručne kutá. Tradičná je nielen konštrukcia nožov a ich výrobný proces, ale taktiež materiály. Používa sa hlavne Yasuki a to jej „modrá“ i „biela“ verzia. Niektoré čepele sú dokonca ukuté zo Shirogami I spôsobom honyaki, čo zvládne len veľmi skúsený kováč. Takýto nôž si však vyžaduje i skúseného užívateľa. V Japonsku sa traduje, že až 90% miestnych profesionálnych kuchárov používa nože vyrobené v Sakai.

Sériu Kasumitogi tvoria tradičné nože typické pre región Kansai kde spadá Osaka i Kjóto. Tie sú svojím výzorom, pomenovaním i funkčnosťou trochu odlišné od tých z oblasti Kantó /Tókio/. Patria sem nože ako sashimi, fugu-sashimi, tako-sashimi, funayuki-deba, kamagata-usuba, mukimono, sushi-kiri a hamo-kiri. My sme pre vás vybrali tie praktickejšie pre použitie v našich končinách, no o atmosféru regiónu Kansai nebudete ukrátení. Naviac s týmito tromi nožmi si vystačíte pri príprave množstva japonských pochúťok. 

Jadro /hagane/ je ukuté z „bielej“ ocele Shirogami III. Tá má na rozdiel od svojej „sestry“ Shirogami I nižší obsah uhlíka čím poklesla krehkosť. Preto nôž dokáže prepáčiť neskúsenému užívateľovi viac ako Shiro I. Mäkšia support steel podobne ako Shirogami neobsahuje voľný chróm a tak čepeľ má sklon k oxidácii. Tej sa však dá ľahko zabrániť správnym používaním a údržbou noža. Táto oceľ je známa tým, že sa veľmi dobre cíti na vodných brúsnych kameňoch a dá sa dokonale nabrúsiť. 

Nože majú jednostranný brús a sú určené pre pravákov. Ľavá strana čepele má konkávny tvar, ktorý znižuje trenie pri krájaní a napomáha lepšiemu oddeľovaniu potravín od čepele. 

Prstenec je vyrobený z pravého byvolieho rohu a nadväzuje na na machi čepele /zúžený driek chvostíka/. Rúčka z japonskej magnólie a má tvar písmena D. 

Nože Kasumitogi predstavujú tú pravú klasiku a nadchnú vás nielen svojím výzorom, no i vlastnosťami. 

©2019 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

Zobrazených 1-1 z 1 záznamu.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk