Kategórie

Shippu Black Edition


Shippu v japončine znamená búrlivý vietor. A presne tak dorazili tieto bezo sporu jedny z najkrajších nožov vôbec do portfólia Nippon Knives. Len čo vyskočili zo svojich exkluzívnych obalov, hneď zaujali čestné miesto v našej vzorkovni. Slogan, ktorý tieto nože sprevádza: “Ostrie ako blesk pretínajúci tmavú oblohu“, nie je v žiadnom prípade nadnesená metafora. Však posúďte sami.

Jadro čepele z VG 10 s tvrdosťou 61 HRC, po stranách plátovanie z prekladaných tvrdých a mäkších ocelí. Výsledkom je krásny 63 vrstvový damaskový vzor /petty a šúpací nôž 37 vrstiev/. Niekomu by to stačilo, no Shippu určite nie!

Finálnou vrstvou je špeciálna oxidová farba používaná v zdravotníctve. Čepeliam dodáva mystický dymový výraz. Čerešničkou na torte sú zlaté kanji aplikácie Je asi zbytočné pripomínať, že Tojiro pri výrobe týchto čepelí použil svoju DP metódu /prevencia dekarbonizácie/. Živicový prstenec je predelom medzi čepeľou a gaštanovou rúčkou v klasickom tvare „D“. Drevo má povrchovú úpravu ohňom, nielen aby dokonale harmonizovalo s dymovým výzorom čepele, ale aby bolo lepšie vode odolné. Transparentný matný lak zabezpečuje farebnú stálosť materiálu. Napriek svojim 63 vrstvám sú nože prekvapivo ľahké, presne také ako vietor.

Kto hľadá ten najčistejší koncentrát estetiky skombinovaný s ultimatívnym materiálom, je na správnom mieste.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

Zobrazených 1-8 z celkovo 8 záznamov.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk