Kategórie

Tojiro OBORO

Japonský výrobca Tojiro počas Covid-19 pandémie veru nezaháľal. Pravdupovediac silný domáci dopyt, ktorý spoľahlivo vysal drvivú väčšinu exportných kapacít, mu na to ani žiadnu šancu nedal. O to prekvapujúcejšie sú hneď dve novinky, ktoré sa práve dostávajú na európske pulty. Poďme sa povenovať jednej z nich.

Oboro je výraz, popisujúci niečo zahmlené, neostré. Presne tak pôsobia obrazy namaľované tušom na papieri washi. Je to tradičný spôsob maľby štetcom. Papier washi je veľmi savý a preto monochromatické kontúry jednotlivých objektov pôsobia tajomne zastrene. Odkaz tejto techniky nachádzame na ladných rúčkach z trvácnej Micarty. Ich štíhly tvar a decentná čiernobiela kombinácia pôsobí nesmierne elegantne. Chyťte ich do ruky a rovnako elegantne vám v nej spočinú. 

Rúčka fixovaná miniatúrnym mekugi kolíkom prechádza do oceľovej záštity. Z nej plynulo „vyrastá“ čepeľ.

Tú nemožno označiť inak ako etanolom v svojej triede. Typická japonská konštrukcia San Mai. Jadro z osvedčenej VG-10 s pre Tojiro typickou dekarbonizačnou prevenciou a po stranách antikorózna mäkšia oceľ . Výsledok? Pevná čepeľ s výbornou výdržou symetrického ostria a keď na to príde, je radosť ju opäť naostriť. Pridajte nadštandardnú odolnosť voči korózii a takmer nulovú starostlivosť. Jednoduché, praktické, fungujúce. 

Napriek tomu, že skladba nožov je priam ideálna pre domáce využitie, jednotlivými kúskami určite nepohrdnú ani profesionáli. Stačí sa pozrieť na materiálovú kompozíciu a všetky pochybnosti idú stranou. Kolekcia je zostavená tak, aby ste na všetky najčastejšie úkony mali v ruke vždy ten správny nôž. Petty s 13,5cm čepeľou zaskočí i za šúpací nôž, Utility je nielen skvelý prípravár no jeho 16cm čepeľ bude jasnou voľbou tých, ktorým dlhá oceľ naháňa príliš veľa rešpektu. Nájdete tu samozrejme nôž Santoku, ktorý využijete najmä pri zelenine a chýbať nemôže hlavný nôž Gyuto so sympatickými 20 centimetrami. Konečne sa nezabudlo na niekedy zaznávaný no v skutočnosti prepotrebný chlebový nôž Pankiri s 22 cm ozubenou čepeľou. 

Nože nielenže skvelo fungujú, ale i tak vyzerajú. Decentná potlač na čepeliach a vkusné balenie len podčiarkujú ich predurčenie stať sa hodnotným darčekom.

©2021 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

Zobrazených 1-4 z celkovo 4 záznamov.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk