Kategórie

Zanmai Supreme Twisted

 

 

  

  Predstavujeme Vám ďalšiu sériu nožov značky Zanmai s prívlastkom Supreme. Týmto puncom výrobca označuje len tie najčistokrvnejšie kusy zo svojho šlachteného chovu. Nože spĺňajú tie najprísnejšie kritéria kladené na materiál, spracovanie, ergonomiu, výkon a estetiku. Nie náhodou boli jasnou voľbou špičkových šéfkuchárov z Culinary academy Yves Thuries.  

Japonské nože sú charakteristické svojimi prekladanými čepeľami. Ich výroba je samozrejme náročnejšia, čomu adekvátne zodpovedá i cena. Nie každý je však pripravený investovať nemalú čiastku do kvalitného noža. Pre tých výrobcovia pripravujú jednoduchšie verzie vyrobené z jednej vrstvy bežnej oceli. Vznikajú tak nože podobné tým európskym, určené pre domáce použitie.

No stretávame sa i s jednovrstvovými čepeľami, pre ktoré neplatí nič z textu vyšie uvedeného odstavca. Paradoxne ide spravidla o podstatne drahšie nože vyhľadávané skutočnými profesionálmi. Ich čepele sú totiž vyrobené z extra tvrdých materiálov, ktoré pri prekladaných čepeliach tvoria len samotné jadrá. Výsledkom sú robustné monolitné čepele pripravené na "heavy-duty" nasadenie. Vyšia cena odzrkadľuje nielen hodnotu materiálu, ale i náročnosť jeho spracovania.

Práve sme Vám predstavili kategóriu, v ktorej méty určujú nože Zanmai Supreme Twisted. Ich čepeľ je vyrezaná        laserom z tej najkvalitnejšej antikoróznej ocele akú si môžete priať. Nepochybne ňou je Super Stainless Steel, V-Gold 10 Steel, V-Kin 10 Steel, alebo akokoľvek chcete pomenovať nám dobre známu VG-10. Hovoriť o vysokom obsahu uhlíka, prímesiach kobaltu a ďalších špičkových parametroch tohto materiálu pochádzajúceho priamo z Takefu, je určite zbytočné. VG-10 je až chronicky známa pre milovníkov japonských nožov.

Ani v prípade tejto rady neprídete o osvedčený tvar ostria Hamaguri, ktorý v kombinácii s monolitnou stavbou čepele z VG-10 vytvára priam ideálny rezný nástroj. Ide o obojstranný brus pripomínajúci písmeno "V", no s konvexnými krivkami, ktoré prepožičiavajú ostriu dlhšiu životnosť. Zachováva si pritom ostrosť britvy a tak je čistota rezu zaručená.

Tak ako už napovedá samotný názov, osemhranná rukoväť je špiralovite vytočená, čím sa doshiahlo optimálneho uchopenia noža. Tento na prvý pohľad zanedbateľný detail má dôležitý význam pri intenzívnom používaní. Veď presne na to je nôž Supreme Twisted

určený. Je až neuveriteľné ako hľadko a presne prechádzajú hrany červeného stabilizovaného dreva pakka wood do tých, vyfrézovaných v záštite zo zliatiny niklu a striebra. To len potvrdzuje špičkovú technickú zdatnosť a zmysel pre detaily firmy Marusho Industries Inc. Rukoväť je esteticky ozdobená dekoračným nitom.

Nože tejto triedy nemôžu byť balené inak ako v luxusných kazetách z dreviny paulownia. Ostane len na Vás, či nože budete opätovne do nich vkladať, alebo si zakúpite tradičné drevené púzdro saya. Bohatý výber týchto púzdier nájdete v sekcii Tašky.

Je našou cťou dodávať nože Mcusta Zanmai Supreme Twisted do Culinary Academy Yves Thuries.

 

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.  

Zobrazených 1-5 z celkovo 5 záznamov.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk