Kategórie

Beyond

Náš priateľ Tomohiro Hasegawa nás milo prekvapil novou radou atraktívnych kuchynských nožov Mcusta Zanmai. Nazval ich veľmi príznačne BEYOND. Ako viete tento anglický výraz má niekoľko významov, no v tomto prípade je najvhodnejší na druhej strane. Hneď aj vysvetlíme prečo. 

Marusho Industry je známe svojimi vyspelými technologickými procesmi, ktorých výsledkom sú priam dokonale prepracované nože. Materiálovo sa firma zameriava hlavne na prvotriedne antikorózne ocele ako VG2, VG10 a SPG2 dodávané z oceliarne Takefu Special Steel. No teraz sa rozhodla k počinu, ktorý môžeme smelo označiť ako krok na druhú stranu. Proste jednoducho BEYOND. 

Ak odhliadneme od exkluzívnych limitovaných edícií Constallation je to po prvýkrát, kedy sa v takomto rozsahu použila tradičná vysokouhlíková oceľ pre nože Mcusta Zanmai. A keď Tomo niečo robí, robí to na 100%. Preto dlho neváhal a siahol po tej najušľachtilejšej „modrej“ v podobe Aogami Super. Tá sa dá bez väčších problémov zakaliť na tvrdosť cez 64HRC. Aby sa starostlivosť o čepele maximálne zredukovala, vonkajšie vrstvy konštrukcie San Mai sú z antikoróznej ocele. Znamená to, že olejom na čepele stačí pretrieť samotné ostrie podobne ako na nožoch Tosaichi Aogami Super. Textúra čepele je vo verzii hair line teda s jemnými zvislými linkami, ktoré od lešteného ostria oddeľuje zvýraznené hamono. Ostrie v zmysle filozofie výrobcu je konvexné, čiže Hamaguri

O tom, že ide o luxusné nože, svedčí i pokračovanie za čepeľou. Záštita je zo zliatiny niklu a striebra. Jej matný saténový povrch jej veľmi pristane. Rozhranie medzi záštitou a rúčkou je decentne vymedzené tmavočerveným živicovým krúžkom. Rúčky sú vyrobené z dreva Hinoki, ktoré vďaka svojej trvácnosti sa používalo na stavbu chrámov a svätýň. Majú tvar osemhranu no nie klasického. Ide o tkz. twisted verziu, kedy je osemhran jemne vytočený do strany. Výsledkom je dokonalý úchop noža. Posledným prvkom, ktorý dotvára krásne vyvážený celok je ozdobná aplikácia na rúčke. 

Takéto nože si pochopiteľne zaslúžia adekvátne balenie. To je vo forme drevených kaziet z dreviny paulownia tak, ako ostatné prémiové série nožov Mcusta Zanmai. 

Nože BEYOND obsahujú všetko to dokonalé na čo sme pri značke Mcusta Zanmai zvyknutí, no zároveň ich posúvajú viac na stranu tradičných Wa Bocho, teda typických japonských nožov.

©2022 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné. 

Zobrazených 1-4 z celkovo 4 záznamov.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk