Kategórie

Kasumi Kuro

Je všeobecne známe, že frekvencia noviniek u japonských výrobcov nemá takú kadenciu ako u ich konkurentov. Je to dané ich základnou filozofiou: prečo meniť to, čo dobre funguje. Na strane druhej sú si vedomí rozmarnosti európskych a amerických spotrebiteľov, ktorí konzumne dychtia neustále po niečom novom. Preto my, ako autorizovaný importér a distribútor ikonickej značky KASUMI sme radi, že vám môžeme predstaviť jej najnovší prírastok.

KASUMI patrí medzi prvé japonské značky, ktoré predstavili na európskom kontinente kuchynské nože s damascénskymi čepeľami. Stali sa jej synonymom a niet sa čomu diviť, že ich výrobca Sumikama Cutlery z mesta Seki si zvolil práve tento názov. Jeho vrstvené čepele pripomínajú obrysy hôr pod hmlistou oblohou, čo Japonci vyjadrujú výrazom kasumi

Rada nožov KASUMI DAMASCUS predstavuje už dlhé roky etalón v triede damascénskych čepelí. Vezmime si materiálovú skladbu, typ konštrukcie, remeselné vyhotovenie a finálne estetické stvárnenie a dostaneme nôž, ktorý je neuveriteľne robustný, pevný, s vynikajúcim rezným výkonom a v neposlednom rade i krásny. Existujú nože lacnejšie a samozrejme i podstatne drahšie, ale žiadne nie s takým priaznivým pomerom cena/výkon ako práve KASUMI DAMASCUS. To je dôvod ich populárnosti. 

Novinka KASUMI KURO vychádza z dobre vybudovaných základov jej staršieho brata. Je tu však niekoľko rozdielov, z ktorých najpodstatnejší je konštrukčný typ noža. Pokiaľ KASUMI DAMASCUS majú konštrukciu full tang typickú skôr pre mimoázijské nože, KASUMI KURO sú pravé Wa Bocho, teda japonské nože s konštrukciou half tang a narážanou rúčkou. Práve toto vyhotovenie je v hľadáčiku tých, ktorí sa rozhodli pre typicky japonské nože. Okrem estetiky je výhodou tohto riešenia nižšia hmotnosť a jednoduchšia výroba, čo v preklade znamená priaznivejšia cena a kratšia dodacia lehota. Dosť podstatné parametre. 

Čepeľ, tak ako sa od tohto výrobcu právom očakáva, je damascénska. Tvorí ju 32 vrstiev prekladanej tvrdej a mäkšej nehrdzavejúcej ocele a odolné jadro. To síce nie je z vyhlásenej VG-10, no stále z veľmi kvalitnej ocele AUS-8, ktorú výrobca Aichi Steel vytvrdil na slušných 58 HRC. Nôž si preto udrží svoju ostrosť dlhšie, ako by ste očakávali. Krásny damascénsky vzor je doplnený o tepanie vo vrchnej časti čepele. Nejde pritom len o estetické stvárnenie, ale i lepšie oddeľovanie potravín od čepele. Keď je reč o estetike treba dodať, že na ňu kladne vplýva typické červené logo značky ako i hrdé označenie miesta pôvodu Made in Seki. 

Vyššia trieda nožov prichádza spravidla s osemhrannou rúčkou a to je i tento prípad. Je vyrobená zo stabilizovaného dreva pakkawood. Aby bola absorpcia vlhkosti čo najmenšia, výrobca na ňu aplikoval jemný epoxidový nástrek. Je decentne tmavý a s čiernym živicovým prstencom vytvára príjemný celok. Oddiaľ pochádza názov kuro – čierny. Praktickým detailom je uzatvorenie prstenca zo strany čepele, čo výrazne zjednoduší údržbu noža. 

Pokiaľ hľadáte typicky japonský nôž od renomovaného výrobcu za prijateľnú cenu, s veľkou pravdepodobnosťou ste ho práve našli.

©2021 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené.

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

Zobrazených 1-6 z celkovo 6 záznamov.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2023, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info