Kategórie

Poľovnícke nože Tojiro

Nippon Knives sa špecializuje na kuchynské nože. Snažíme sa však potešiť srdce i takých fanúšikov japonských nožov, ktorí netrávia veľa času v kuchyni. Preto v našej kolekcii nájdete i vreckové nože a najnovšie i nože s pevnou čepeľou, ktoré sme nazvali poľovnícke nože. Tak ako v prípade vreckových nožov aj pri výbere poľovníckych sme vsadili na nami overeného a osvedčeného výrobcu. V tomto prípade je ním firma Tojiro, ktorá disponuje skvele vybavenou a výborne organizovanou fabrikou. Súčasný majiteľ patrí do tretej generácie klanu zakladateľa firmy. Tojiro zamestnáva skúsených remeselníkov, čo sa odzrkadľuje na finálnych produktov.

V Japonsku nebýva častým javom, že sa remeselne kovaný nôž sfinalizuje na jednom mieste. Tojiro je výnimkou. Okrem výroby za pomoci modernej techniky disponuje firma sekciou kde kováči kujú čepele tradičným spôsobom. Používajú osvedčené materiály ako aogami, shirogami alebo damascénsku oceľ s jadrom z VG-10. Frézovanie výkovkov prebieha na obrovských vertikálnych brúskach bez akýchkoľvek pomôcok. Tu sa musí prejaviť skutočné majstrovstvo remeselníka. Po frézovaní prichádza na rad vytvorenie dokonalého ostria, osadenie rúčky a gravírovanie. Túto sekciu nazval majiteľ príznačne Tojiro Knife Atelier. Keďže sa tu rodia tie najušľachtilejšie kúsky, názov Tojiro Knife Atelier je ručne vygravírovaný v kanji znakoch na každú čepeľ. 


Modely, ktoré sme pre Vás vybrali majú hagane z VG-10 s tvrdosťou 61 HRC. To je po stranách pokryté vrstvami mäkšej a tvrdšej oceli. Výsledkom je veľmi odolná damascénska čepeľ so 63 vrstvami a nádhernou kresbou. Nôž má konštrukciu full tang, takže je veľmi pevný, čo sa od tohto segmentu aj očakáva. Rúčka je vyrobená z trvácneho materiálu micarta. Poľovnícke nože sú balené v tradičných drevených kazetách z dreviny paulownia, ktorých súčasťou je aj kožené puzdro na opasok.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk, všetky práva vyhradené Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

Zobrazených 1-6 z celkovo 6 záznamov.
oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk