Kategórie
Poľovnícky nôž  "Kugami" HMHVD-010
Poľovnícky nôž  "Kugami" HMHVD-010 Poľovnícky nôž  "Kugami" HMHVD-010 Poľovnícky nôž  "Kugami" HMHVD-010 Poľovnícky nôž  "Kugami" HMHVD-010

Poľovnícky nôž "Kugami" HMHVD-010

Dostupnosť: na sklade
Doprava zadarmo: Viac informácií
Zľava: 2 % zľava pri nákupe nad 200 €
Viac informácií o našom systéme bonusov
Rúčka: Živicová
Dĺžka čepele: 11cm
Typ čepele: Damašková
Použitie: Outdoor
Hmotnosť: 134,00 g
Výrobca: Tojiro

Ručne kovaný pevný poľovnícky nôž. 63 vrstvová damascénska čepeľ s jadrom z VG-10 a tvrdosťou 61 HRC. Dĺžka čepele 110mm. Rúčka z micarty. Súčasťou je kožené puzdro. Nôž je balený v krabičke z dreviny paulownia. Kugami je názov nižšieho pohoria v blízkosti mesta Tsubame, sídla firmy Tojiro.

Vyberte si variantu!
350,00 €s DPH
+ -

Detail produktu

Nippon Knives sa špecializuje na kuchynské nože. Snažíme sa však potešiť srdce i takých fanúšikov japonských nožov, ktorí netrávia veľa času v kuchyni. Preto v našej kolekcii nájdete i vreckové nože a najnovšie i nože s pevnou čepeľou, ktoré sme nazvali poľovnícke nože. Tak ako v prípade vreckových nožov aj pri výbere poľovníckych sme vsadili na nami overeného a osvedčeného výrobcu. Je ním firma Tojiro, ktorá disponuje skvele vybavenou a výborne organizovanou fabrikou. Súčasný majiteľ patrí do tretej generácie klanu zakladateľa firmy. Tojiro zamestnáva skúsených remeselníkov, čo sa odzrkadľuje na finálnych produktov.

V Japonsku nebýva častým javom, že sa remeselne kovaný nôž sfinalizuje na jednom mieste. Tojiro je výnimkou. Okrem výroby za pomoci modernej techniky disponuje firma sekciou kde kováči kujú čepele tradičným spôsobom. Používajú osvedčené materiály ako aogami, shirogami alebo damascénsku oceľ s jadrom z VG-10. Frézovanie výkovkov prebieha na obrovských vertikálnych brúskach bez akýchkoľvek pomôcok. Tu sa musí prejaviť skutočné majstrovstvo remeselníka. Po frézovaní prichádza na rad vytvorenie dokonalého ostria, osadenie rúčky a gravírovanie. Túto sekciu nazval majiteľ príznačne Tojiro Knife Atelier. Keďže sa tu rodia tie najušľachtilejšie kúsky, názov Tojiro Knife Atelier je ručne vygravírovaný v kanji znakoch na každú čepeľ.

Modely, ktoré sme pre Vás vybrali majú hagane z VG-10 s tvrdosťou 61 HRC. To je po stranách pokryté vrstvami mäkšej a tvrdšej oceli. Výsledkom je veľmi odolná damascénska čepeľ so 63 vrstvami a nádhernou kresbou. Nôž má konštrukciu full tang, takže je veľmi pevný, čo sa od tohto segmentu aj očakáva. Rúčka je vyrobená z trvácneho materiálu micarta. Poľovnícke nože sú balené v tradičných drevených kazetách z dreviny paulownia, ktorých súčasťou je aj kožené puzdro na opasok.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

O výrobcovi

Tojiro

Značku Tojiro sme pozorovali už niekoľko rokov. Našu pozornosť sme nesmerovali len na samotné kuchynské nože, ale i na históriu a zázemie firmy, šírku jej sortimentu a schopnosť opakovane dosahovať najvyššie kvalitatívne štandardy. Nakoniec po dlhšom vzájomnom spoznávaní sa, dostalo sa nám tej cti zastupovať značku Tojiro na Slovensku.

Je niekoľko oblastí v Japonsku preslávených koncentráciou výnimočných kováčov a brúsičov. Mestá ako Seki, Sakai, Takefu, Tsubame-Sanjo nie je potrebné predstavovať milovníkom ušľachtilých mečov a nožov. A práve v oblasti Tsubame-Sanjo v provincii Niigata sídli firma Tojiro.

Tojiro je známe predovšetkým dôsledným dodržiavaním osvedčených techník, ktoré sa odovzdávali z generácie na generáciu ešte z čias obdobia Eda. Povinnosťou každého zámožného feudála bolo stráviť určitý čas v hlavnom meste Edo. Bol to znak úcty k vládnucemu šogúnovi. Feudáli prinášali šogúnovi tie najkvalitnejšie produkty zo svojich oblastí. Preto každý z nich zamestnával na svojom panstve tých najlepších remeselníkov. Výnimkou samozrejme neboli ani kováči. Dnes predstavuje pre japonského výrobcu šogúna jeho zákazník. Tým je vysvetlená obrovská starostlivosť o kvalitu, ktorú venujú producenti svojím výrobkom.

Keďže samotné dodržiavanie tradícii v dnešnom konkurenčnom prostredí nestačí, Tojiro zavádza do svojej výroby nové pokrokové postupy a technológie. Stačí spomenúť DP metódu, pri ktorej dokáže výrobca zabrániť nežiaducej dekarbonizácii pri vyšších teplotách. Výsledkom sú veľmi tvrdé a odolné čepele kuchynských nožov rady DP. Možno smelo povedať, že Tojiro predstavuje číru symbiózu tradície a revolučných techník.

Nippon Knives vybral pre Vás to najzaujímavejšie z výrobného programu Tojiro a to nielen po kvalitatívnej ale aj cenovej stránky. Práve pomer ceny k úžitkovým vlastnostiam je veľmi silnou stránkou firmy Tojiro. Presvedčte sa sami a vstúpte do katalógu našich produktov.

©2010-2018 Copyright Roman Ulík, Nippon Knives, www.japonskenoze.sk všetky práva vyhradené

Fotografie a texty sú chránené autorským zákonom a ich použitie bez súhlasu autora nie je možné.

K tomuto produktu vám odporúčame

Podobné produkty

oficiálny distribútor pre SR
oficiálny distribútor pre SR
osobný odber v Bratislave
osobný odber v Bratislave
zľavy pre verných zákazníkov
zľavy pre verných zákazníkov
doprava a platba
doprava a platba
viaceré možnosti platieb
viaceré možnosti platieb
Naši partneri

© Japonské nože 2024, eshop na mieru vytvorilo vibration.sk

Technopol International, a.s., Kutlíkova 17, Bratislava 852 50, 0903761001, japonskenoze@technopol.sk